Dogji barëra në tokën e tij dhe flakët dolën jashtë kontrollit, arrestohet 39-vjeçari në Lushnje! Në pranga edhe një tjetër, prodhonte dhe shiste kanabis në Fier

FIER- Dogji një sipërfaqe prej 10 hektarë me pemtari dhe vreshta në kodrat e lagjes "Kadri Qysfri", Lushnje, vihet në pranga nga policia autori.

I shpalluri në kërkim M.B teksa ishte duke djegur barëra në tokën e tij, flakët dolën jashtë kontrollit duke djegur një sipërfaqe të madhe toke.

Në vijim të punës për kapjen dhe ndalimin e personave të shpallur në kërkim, policia e Fierit arrestoi 39-vjeçarin N.Sh, banues në Roskovec për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve".

Ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Shkallës së Parë Fier me vendimin e datës 08.04.2021 ka vendosur masën e sigurisë "Arrest me burg".

39-vjeçari në bashkëpunim me persona të tjerë, i kanë shitur një sasi lëndë narkotike kanabis, një personi cili është arrestuar më parë. Hetimet për kapjen e personave të tjerë të implikuar në këtë veprimtari kriminale vijon.

Policia e Lushnjës ka kapur dhe ka vënë në pranga të riun, M.V 20 vjeç pasi ushtronte dhunë psikologjike ndaj nënës së tij dhe e ka kërcënuar atë me thikë.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Beteja për FSHF-në, a duhet të vijojë Armand Duka të drejtojë futbollin në vend?×

Lajmi i fundit

John

Një javë pas zotimit ndaj agresionit rus në Ukrainë, Ministria e Jashtme kanadeze preket nga sulmi kibernetik