DOKUMENTI/ Pas debatit në ‘Opinion’, Ndreca mban fjalën: Padit Çlirim Gjatën, 'juristin' që shpif në çdo studio (Detajet)

DOKUMENTI/ Pas debatit në ‘Opinion’, Ndreca mban fjalën: Padit Çlirim Gjatën, 'juristin' që shpif në çdo studio (Detajet)

Juristi Plarent Ndreca dhe sekretari ligjor i Partisë Demokratike, Çlirim Gjata, janë përplasur mbrëmë në emisionin Opinion të Blendi Fevziut, teksa diskutohej për zgjedhjet e 30 qershorit dhe nëse kryebashkiakët aktualë duhet t’i lënë vendin të zgjedhurve të zgjedhjeve që sapo lamë pas.

Mirëpo, në një moment gjatë debatit, Gjata e ka kaluar në personal debatin, duke akuzuar Ndrecën se ka abuzuar me 812 mijë euro kur ai ishte Sekretar i Përgjithshëm në MAS.
Lidhur me këto akuza, Ndreca mbrëmë paralajmëroi Gjatën se do ta çonte në gjykatë për shpifje, gjë që e ka bërë ditën e sotme duke iu përmbajtur asaj që tha mbrëmë deri në fund.

Siç shihet edhe në dokumentin e mëposhtëm, Ndreca ka paditur për shpifje Gjatën (bazuar në nenin 120 të Kodit Penal), duke kërkuar dënimin e tij për shpifje, shpagimin për cënim nderi e personaliteti me 10 mln lekë të vjetra, përgënjeshtrimin e deklaratave të bëra dhe pagimin e të gjithave shpenzimeve gjyqësore./Lexo.al

Padia e Ndrecës ndaj 'juristit' Gjata

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Pipo: 05/07/2019 10:32

  Nga dy ore debat, lajmi eshte kjo Padia. Pffff. Mediat na bombardojne me politike. Problem

  Përgjigju
 • KAUSH REXHEP TYT LEKA [ KEPI ]: 05/07/2019 09:05

  Ore po me ktë mut mereni ju me klyshin e rustem gjatës që ju thyente dhëmbët me pistoletë të arestuarve për axhitacjon e propogand. E tani ky fundërin na u bë demokrat. Një bur si gjel deti fryet e një medjokër si jurist. O pik e zez çna ka gjet.

  Përgjigju
 • www.youngtribune.com: 04/07/2019 20:04

  Kur do hyj ne fuqibai light I shpifjes se shume njerez po e marrin si dobesi

  Përgjigju
 • Popull: 04/07/2019 19:08

  O Çlirim Gjata o pinjoll i sigurimit te shtetit, po mjaft na hape barkun sa ne nje studio ne nje tjeter. Mbylle halen nje here o biri i k. Kur u be dhe i biri i Rustemit demokrat.

  Përgjigju
 • Hinglateri: 04/07/2019 16:15

  Clirim Gjata pinjolli Sigurimit te Shtetit babai tij Rustem Gjata e ka dosjensa nje mal ne SHISH

  Përgjigju
 • Rubiku: 04/07/2019 16:05

  Do perendia e i bie shorti

  Përgjigju
 • xreport: 04/07/2019 16:03

  shyqyr zotit qe erdhi ligji i shpifjes sa kemi frik me hap televizorinme pa rrena pa fund nga analist PD dhe LSI

  Përgjigju
 • Kujtimi: 04/07/2019 15:55

  Ju lumte zoti Ndreca,jeni shembulli i qytetarise. Mire ja bete ketij palo pseudo juristi,sahan lepiresi i kino SHQUPIT. Te kete drejtesi ne kte ceshtje,nese ka ngelur gjyqtar per te qene.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Tregohuni të kujdesshëm në dashuri, çfarë thonë yjet për ju sot

Tregohuni të kujdesshëm në dashuri, çfarë thonë yjet për ju sot