Dokumenti/Gruaja e Ndroqit, konsulle nderi e Kosovës në Vlorë!

Ylli Ndroqi dhe Mimoza Ndroqi

Në listën e pronave të çiftit Ndroqi (Pasmaçiu) të sekuestruara dje me urdhër të SPAK, janë dhe disa makina luksi me targa diplomatike.

Thuajse gjithë biznesmenët e Tiranës spikatin për luksin e automjeteve dhe Ndroqi nuk bënte përjashtim. Por Ndroqi njihej në qarqet e biznesit në për “fiksimin” për t'i pajisur këto mjete me targa diplomatike.

Për këtë duhen titujt diplomatikë.

Vetë Ndroqi ka qenë më herët konsull nderi i Meksikës në Shqipëri, status që i jepte të drejtën e lëvizjes me targa diplomatike.

Disa e ironizonin duke ia justifikuar këtë mani, si edhe atë të truprojave me ngjyrë, me vanitetin dhe dëshirën e tij për të rënë në sy.

Në fakt, makinat me targa të tilla janë imune ndaj kontrolleve policore.

Siç shihet nga kjo shkresë e botuar nga mediat në Kosovë, talenti diplomatik i Yllit me sa duket ka rastisur ngjitës. Edhe bashkëshortja është angazhuar fuqishëm në të njëjtën fushë. /Gazeta Dita

Dokumenti ku Mimoza Ndroqi, bashkëshortja e Ylli Ndroqit, emërohet Konsulle nderi e Kosovës në Vlorë

I.K.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Strumullari: 05/08/2020 14:09

  Te arrestohet ditmir bushati ..! No coment..!

  Përgjigju
 • Arben: 05/08/2020 10:25

  Dy pune dine te bejne keta: 1. Te shesin droge dhe 2. Te prashisin misrin dhe te ruajne gjelat e detit ne katundet e Ndroqit

  Përgjigju
 • Fiku bile: 04/08/2020 21:17

  Po normal se me targa diplomatike droga nuk kontrollohet ktu spaku duhet te marr te pandehur ditmir bushatin se kta jane te lidhur

  Përgjigju
 • mali dhe miu: 04/08/2020 17:16

  E frikshme kjo pune e SPAk-ut, se mund te perfudnoje si bexheti i Agon kanalit, dhe do i kerkoje shtetit albani stanit prishjen e figures se Qemal pasmaqiut dhe kushedi sa do jete fatura e demtimit te imazhit te ketij drogagjiu

  Përgjigju
 • BBC: 04/08/2020 16:17

  Jqr fshatare fushash, nga ata qe ne komunizem vlenin vetem per pune krahu, hamaller morracake, llum e felliqesire qe sistemi i ndyre i kurvit te shiqeres Saleh Kermes i katapultoi ne krye te vendit. Plehra, edhe katerkembeahit jane me lart ne evolucion se ju

  Përgjigju
 • Pinjolli: 04/08/2020 16:04

  Pinjolli i Bushatllinjve te Shkodres qenka kujdesur qe te kete krah media kombetare, e ne kembim te nderit i jep nje targe diplomatike per ta shpetuar nga kontrollet policore dhe droga te levize lirshem nga familja e biznesmenit trafikant Xheail Pasmaçiu.

  Përgjigju
 • zabit: 04/08/2020 14:29

  per te gjite ju mozat dhe mozet. mos u merzisni, se ne do i paguajme leket e ketij beketit te vogel dhe atij beketit te madh. mos u merzisni o gjerman anglez suedez dhe zvicerjan dhe mos beni si te virgjer, jetojme ne shqipni..........

  Përgjigju
 • Kapedani: 04/08/2020 14:29

  Qenkerkan familje konsujsh.

  Përgjigju
 • Duhet te presim: 04/08/2020 14:05

  Ore mire te gjith po i bejne procesin si drogaxhi si fshatar nga shume “qytetar “femij fshataresh qe i solli Hoxha ne Tirane per te krijuar administraten e re,,,po mire bravo te gjith “qyterarve” te gjith te ndershem te ketij katundi me 1 milion “qytetar”,,po per PUNEN me televizionet ,fitimet qe ky ka bere me pune me televizionet nuk paska ky njeri asnje Lek te fituar Ligjerisht nga puna ..?.,po gjith zyrat e kembimit qe ky njeri ka ne gjith Shiperine nuk kane gjeneruar te ardhura??.po qindra familje te punesuara nga ky njeri me rrogat qe jep a duhet ti shohim?..,apo na duhet nje Edhe nje Gjygj i humbur ne stilin Beghetti qe ta paguajme te gjith NE ?? Vetem e vetem per ti bere qejfin Mbretit??

  Përgjigju
 • moza prej baldushku: 04/08/2020 13:21

  Sipas shkkryeses se vulosme nga ush (ish) Ministry i perperjashtem shyptar prej shkodre, cfare detyre duhej me krujt (kryente) kjo mimoxa llastica ne valone qe asshte e detyrume qiveria ti krijoje kushte te posacme mimozes se xhehmail pasmaqiut. dhe a i ka krujt keto detuna, qe te perfitonte ket targe prej dipllomuti, se un moza prel baldushku sun e kam te kjarte kete vlersim qi i ka ba qy minustri prej shkodre, a me difton kush ?

  Përgjigju
  • Hahaha: 04/08/2020 14:13

   Ta kom zili ngeshmerine

  • Ben: 04/08/2020 14:12

   Cfare zbukurimi qe i ke dhone me gegnishten

 • agim: 04/08/2020 12:16

  Kokra te fshatareve ssic kane surratin jane dhe vete burr e grua , mos i lini te dalin me sepse jane trafikant droge

  Përgjigju
  • BBC: 04/08/2020 16:22

   Sakte. Puna ne fushe pernketa, nen 50 grade diell dhe njerezia e civilizuar qe i shikon nga treni

 • miri: 04/08/2020 12:16

  Heroina qe vdes njerzit tregetohej nhga ky njeri sa jete ka marre ky eshte vrases jo vetem trafikant

  Përgjigju
 • majlinda: 04/08/2020 12:15

  Po helikopterin ja kane sekuestruar keti borgjezit te heroines , cop injoranti fshatar qe merr dhe targa cd per te ber rrug droge dhe tishte i paprekshem

  Përgjigju
  • Ylli..: 04/08/2020 12:40

   Kam helikopter, Super Jaht dhe makina 2 milion $ Kam dhe Kale 50 mije € Dhe shume gjera tjera, se kuptoj pse sekuestrojne kot ca toka ne fshat Dhe gjasme bllokim tv e radio, nderkohe qe ato vazhdojne punen dhe cdo gje po pastrohet nderkohe qe flasim ne te gjitha ri-noterizim dhe administrim!!! Asgje sdo bllokojne se eshte dhe ka qene shtet i flliqur..

 • manjola: 04/08/2020 12:15

  BURG PER TRAFIKANTIN INTELEKTUAL

  Përgjigju
 • klodi: 04/08/2020 12:15

  MASKARA I MASKARENJEVE

  Përgjigju
 • zanz: 04/08/2020 12:14

  Po si ka mundesi keta injorant jane ne krye te gjerave qe informojn publikun si ka mundesi nje kriminel nje trafikant te ec si njeri i shenjt lirshem dhe me respekt rrugeve te keti vendi BRAVO spak per punen dhe ndeshkim sa me te shpejt YLLI

  Përgjigju
  • Qatipi: 04/08/2020 14:27

   Mos vjen nga Zanzibari gje?

 • berti: 04/08/2020 12:14

  Te arestohen te ndeshkohen dhe te kalben neper qelira , bolle me me figura karikatura qe na shiten si intelektuala

  Përgjigju
 • nardi: 04/08/2020 12:13

  Mjerr ne me ke kemi te bejme qe abuzojne me lidhjet duke bere pazare droge dhe marrin tituj konsujsh nderi

  Përgjigju
 • sandri: 04/08/2020 12:13

  Ky maskara meriton edhe me keq , leke droge i ka pasur dhe bente si i rendesishem dhe jete luksoze me helikopter dhe me 100 makina

  Përgjigju
 • skerdi: 04/08/2020 12:12

  Te kalben ne burg dhe ti merren te gjitha gjerat ca kane e ca skan

  Përgjigju
 • gimi: 04/08/2020 11:55

  mjerim total

  Përgjigju
 • Bukra: 04/08/2020 11:33

  Normal, bukra dhe kur shkonte ne pub, me badigard me gjithe kte idiotin.. Kta pinin, ata gabelet rrinin si trungje.. po si ka q.. njeri naiher neper rruge As kudo kane shku, po nejse. Kshu eshte kur ska shtet, veshe me imunitet lloj lloj debili, Ka dhe shume tjere "Konsuj e konsullesha ne shqiperi" sjane me mire se kta..

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Basha apo Berisha, sipas jush kush e ka mbështetjen e anëtarësisë së PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Delvinë/ Shpërthen pusi i naftës, përhapja e erës së rëndë të gazit alarmon banorët