Dolën me varkë në lumë por xhiroja nuk shkoi siç duhet, 7-vjeçari ‘hero’ notoi 1 orë për të shpëtuar babain dhe motrën e vogël në SHBA

Dolën me varkë në lumë por xhiroja nuk shkoi siç duhet, 7-vjeçari ‘hero’ notoi 1 orë për të shpëtuar babain dhe motrën e vogël në SHBA

Steven Poust, babai i vogëlushes, Abigail dhe djalit “hero” Chase

SHBA- Historia e vogëlushit “hero” nga Florida e SHBA, i cili notoi 1 orë për të shpëtuar babin dhe motrën e tij nga mbytja po bën xhiron e botë.

Steven Poust, babai i vogëlushes, Abigail dhe djalit “hero” Chase,  me varkën e tyre modeste dolën për të lundruar në lumë, por xhiroja nuk shkoi ashtu siç duhet.

Teksa 2 fëmijët ishin duke shijuar dhe notuar në ujërat e lumit, një rryme e fortë tërhoqi vogëlushen larg, duke bërë që edhe babai të hidhej në lumë për ta shpëtuar atë.

Ata u gjenden të tre në “mes të lumit”, pa varkë.

Por vogëlushi sypatrembur e gjeti zgjidhjen! Ai notoi në drejtim të bregut për 1 orë për të kërkuar ndihmë, në mënyrë që të shpëtonte babain dhe motrën e tij të vogël. Ai ia doli!

“I thash që e doja sepse nuk e dija se çfarë mund të ndodhte”, tha Poust, babai që rrethanat detyruan të linte djalin 7-vjeçar të notonte për ndihmë.

“Unë kisha shumë frikë”, tha Chase.

Pavarësisht frikës, i vogli notoi derisa arriti në breg dhe trokiti te dera më e afërt për të kërkuar për ndihmë.

U desh edhe një orë tjetër, që forcat speciale të nxirrnin nga ujë Poust dhe Abigailin, por kjo nuk ka rëndësi, sepse në fund ia dolën!

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Tensionet në veri, Rama intervistë për BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo! Kosova dhe Serbia të ulen në tryezën e bisedimeve

Tensionet në veri, Rama intervistë për BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo! Kosova dhe Serbia të ulen në tryezën e bisedimeve