Grabitje me armë në Durrës, të rinjtë zbritën nga Audi A7 për një cigare por u morën super makinën luksoze! Grabitësit me maskë COVID (EMRI)

DURRËS-  Teksa ishin nisur nga Vlora drejt Tiranës, dy djemve të rinj u është 'zënë pritë' nga dy persona të maskuar të cilët i kanë kërcënuar me armë dhe u kanë grabitur makinën në Durrës.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:35, ku dy të rinjtë ndaluan për të pirë një cigare në shesh dhe u kërcënuan befasisht me armë në kokë. Grabitësit të cilët ishin me një automjet me targa italiane tip 'BMW'  arritën të vjedhin mjetin tip 'Audi a7' ngjyrë të zezë me targa AB 080 bu. Mësohet se ka qenë F.S., denoncuesi i grabitësve të mjetit 'Audi a7' në Durrës. 

Burimet bëjnë me dije se dy personat ishin të maskuar me maskë covidi dhe kapele. 

Sipas njoftimit të policisë, denoncimi është bërë nga pronari i automjetit tip 'Audi a7' i cili është konfirmuar si Fiorenc Sadiraj. Por sipas burimeve, Sadiraj aktualisht ndodhet në SHBA prej dy muajsh dhe denoncimi është bërë nga kunati i tij me iniciale O.S., i cili ka qenë shoferi i mjetit te grabitur dhe shoqëruesi i tij A.N.,

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • O vlonjato: 10/06/2022 23:55

  Te rron plaka . Po te rrojti bejtefala nga un the ti pi ilacet mos I loj mbas dore se do I bjere tensjoni te shkretes. Se cun siti vetem te ujrat e zeza gjej.

  Përgjigju
 • Fukaraj: 10/06/2022 20:35

  Presim Dhe në te hyjm në europ . Iken nga vlora në durres te grabisin makinen. Hajde shtet hajde kthiza e Europes

  Përgjigju
  • Vlonjati: 10/06/2022 22:16

   Po ik o rrot kari se e kanë inskenuar vetë..

 • Sondazhi i ditës:

  A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

‘Mosmirënjohëse’, Blero Muharremi ‘nuk kursehet’ kursehet për Afrona Dikën! Këngëtari i thotë të gjitha ish gruas

‘Mosmirënjohëse’, Blero Muharremi ‘nuk kursehet’ kursehet për Afrona Dikën! Këngëtari i thotë të gjitha ish gruas