Donald Trump pas Samitit në Gjenevë: Nuk morëm asgjë, Biden ia la skenën Rusisë

Donald Trump pas Samitit në Gjenevë: Nuk morëm asgjë, Biden ia la skenën Rusisë

Samiti i mbajtur ditën e djeshme në Gjenevë midis presidentit amerikan dhe atij rus ishte një fitore për Putin, u shpreh kështu ish Presidenti amerikan Donald J. Trump. Trump theksoi se Putini dhe Rusia dominuan ditën.

"Unë mendoj se ishte një ditë e mirë për Rusinë. Unë nuk mendoj se kemi marrë ndonjë gjë nga ajo."

Trump akuzoi Biden se ka marrë një vendim të gabuar për të lejuar përfundimin e tubacionit NordStream II ndërsa kishte anuluar një projekt të gazsjellësit kanadezo-amerikan.

"Ne i dhamë një ndihmë shumë të madhe Rusisë dhe nuk morëm asgjë. Ne braktisëm diçka që ishte tepër e vlefshme. Unë ndalova tubacionin, NordStream II dhe tubacioni u ndalua dhe ai u adha përsëri Gjermanisë dhe Rusisë dhe nuk mori asgjë në këmbim, "tha Trump.

Ndërkohë që gjatë intervistës së tij nuk ka kursyer edhe kritikat dhe akuzat për bizneset e të birit të presidentit amerikan Joe Biden, Hunter Biden dhe bizneset e tij në Ukrainë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Iris: 18/06/2021 04:17

    Po ti cfare morre si shkembim ,premtimin per nje Trump Tower ne Moske ?

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Policia ndaloi protestën e Berishës në Bulevard, si e vlerësoni vendimin?×

Lajmi i fundit

BRITANI/ Përdhunoi 3 djemtë e saj, nëna vret fqinjin pedofil, fëmijët: Mami vrau abuzuesin tonë, por kjo nuk ndalon makthet tona

BRITANI/ Përdhunoi 3 djemtë e saj, nëna vret fqinjin pedofil, fëmijët: Mami vrau abuzuesin tonë, por kjo nuk ndalon makthet tona