Dosja Çili/ Arrestohet një tjetër person për operacionin 'Mezhgorani'

Dosja Çili/ Arrestohet një tjetër person për operacionin 'Mezhgorani'

Pamje nga operacioni

GJIROKASTËR-Policia ka arrestuar sot një tjetër person që ishte në kërkim në kuadër të operacionit "Mezhgorani", që vendosi fillimisht në pranga edhe botuesin dhe pronarin e UET-së Henri Çili, ndërsa më pas gjykata e liroi nga qelia duke vendosur që hetimet të vijojnë në detyrim paraqitje.

Personi që u vendos sot në pranga është me inicialet B. M. 32 vjeç banues në Mallakastër. Ai akuzohet për "Organizim të lotarive të palejuara" dhe "Moskallëzim krimi". Me 32-vjeçarin që u prangos sot sipas policisë në total numri i të arrestuarve për këtë operacion shkon në 37, por për vepra të ndryshme penale.

Hetimi nisi në shtator të 2019 për falsifikim, teksa në 'rrjetë' nga përgjimet ranë shumë persona të tjerë me akuza të ndryshme. Kjo dosje tashmë kaloi në SPAK, pasi gjykata e Përmetit shpalli moskompetencë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Loran: 03/03/2020 15:03

    Futja kot kap hallexhinj e plasi mrena

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A është Shqipëria në rrugën e duhur pas 110 viteve pavarësi?×

Lajmi i fundit

Konflikti me armë për listat në degën e PD-së në Kurbin, Noka për Report Tv: Shihni anën pozitive

Konflikti me armë për listat në degën e PD-së në Kurbin, Noka për Report Tv: Shihni anën pozitive