Drafti/ Mblidhet kryesia e PD, pritet të miratohet Komisioni i Përhershëm Statutor që do propozojë ndryshme të Statutit në parti

Gjatë mbledhjes së sotme të Kryesisë së PD do të miratohet edhe ngritja e Komisionit të Përhershëm Statutor që do të bëjë edhe vlerësimin nëse do të bëhen apo jo ndryshime në statutin e Partisë Demokratike. Në komisionin e përbërë nga 9 anëtarë me në krye sekretarin e Përgjithshëm Gazment Bardhi, deri më datën 3 korrik do të zhvillojnë takime me kryetarët e degëve dhe Lidhjen Demokratike të Gruas dhe Forumit Rinor të PD për t'u konsultuar mbi zgjedhjet dhe analizat brenda partisë dhe më 10 korrik  ky komision do i paraqesë mendimin Kryesisë së Partisë nëse janë të nevojshme ndryshimet në Statutin e Partisë dhe të jepen propozimet konkrete.

Komisioni i Përhershëm Statutor përbëhet nga:

1  Gazment Bardhi, Sekretar i Pergjithshem

2  Edi Paloka, Nenkryetar

3  Edmond Spaho, Nënkryetar,

4. Albana Vokshi, Kryetare e Lidhjes Demokratike te Gruas (LDG);

5. Z. Belind Kelliçi, Kryetar i Forumit Rinor të PD (FRPD);

6. Znj. Jorida Tabaku, përfaqësuese e Kryesisë së Partisë,

7. Z. Enkelejd Alibeaj, përfaqësues i Kryesise se Partise,

8. Z. Enno Bordo, perfaqesues i Kryesise se Partisë

9. Znj. Grida Duma, perfaqesuese e Kryesise se Partise

Sekretariati Komisionit te Perhershem Statutor përbërë nga

 1. Ervin Minarolli, Sekretar për Burimet Njerëzore

 2. Ivi Kaso, Sekretar per Çështjet Zgjedhore

 3.Çlirim Gjata, Sekretar për Çështjet Ligjore.


Lajmi kryesor:

Kryesia e PD miraton propozimet për rishikim të Statutit dhe analizën e hollësishme të 25 prillit! Basha: Vijojmë betejën, shqiptarët s'mund të presin deri në 2025 për rrëzimin e regjimit


I.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?×

Lajmi i fundit

John

Plagosi 2 persona, Aldo Gjini në kërkim nga EUROPOL për tentativë vrasje, trafikim armësh dhe municionesh luftarake! I arrestuar edhe në 2016 në Itali për shpërndarje droge