Dramë dhe protesta ndaj arbitrit, Laçi barazon në minutën e 99 Tiranën

Tirana ka lënë dy pikë të çmuara në javën e 26 të kampionatit pasi ka barazuar me rezultatin 1-1 kundër Laçit. Në “Selman Stërmasi” bardheblutë do ta mbyllnin në avantazh pjesën e parë, ndërsa në fillimin e pjesës së dytë do të humbisin një 11 metërsh me Hasanin.

Gjithçka do të mbetej e pandryshuar deri në minutën e 94, kur Laçi mbeti me një lojtar më pak pas të kuqes së Najdenov. Kur pritej vetëm vërshëllima e gjyqtarit Meta, ekzaktësisht në minutën e 99, Laçi do të barazonte me Xhixhën që nuk fali i vetëm përballë portierit. Një moment që sjell fundin e sfidës, por edhe protestat e shumta të Tiranës, pasi nga 6 minuta shtesë u luajtën 9.

Ndërkohë sfida tjetër e orës 17:00 mes Teutës dhe Kastriotit është mbyllur me fitoren minimale 1-0 të durrsakëve. Në këtë takim ku dy lojtarë përfunduan në spital si pasojë e përplasjeve të ashpra në fushë vendosi autogoli i Shehut në minutën e 25.

Pronat shtetërore mund të shkëmbehen me private, si e vlerësoni ligjin?

×

'Mirror': Shqipëria, destinacioni i ri mesdhetar me plazhet më të bukura në Evropë