Drejtonin grupin e kokainës në Angli, pranga 3 shqiptarëve! Mesazhet nxorën zbuluar 2 vëllezërit dhe mikun e tyre, dënohen me 16 vite burg

Drejtonin grupin e kokainës në Angli, pranga 3 shqiptarëve! Mesazhet nxorën zbuluar 2 vëllezërit dhe mikun e tyre, dënohen me 16 vite burg

Jonid dhe Julian Cufaj, Urim Peraj

BRITANI E MADHE- Një grup kriminal shqiptarësh që drejtonin trafikun e drogës në Eastbourne u arrestuan në Britani të Madhe. Vëllezërit Jonid e Julian Cufaj dhe Urim Peraj, u vunë në pranga gjatë një aksioni të policisë, pas një hetimi të gjatë ku u zbulua se si grupi furnizonte me drogë Eastbourne-in, një qytet bregdetar në skajin jugor britanik, për më shumë se një vit.

Hetuesit thonë se drejtues kryesor i grupit ishte 25-vjeçari Jonid Cufaj dhe vëllai i tij më i vogël Julian Cufaj, 22 vjeç, po ashtu i lidhur me furnizimin me drogë në rajonin e Essex, në verilindje të Londrës. Të dy punonin me 25-vjeçarin Urim Peraj, i cili shpërndante drogën.

Grupi i përkisnin linjës “Tony” të trafikut të drogës, e cila u zbulua në komunikimet me mesazhe. Në operacion u sekuestruan drogë dhe telefona celularë. Jonid Cufaj u shpall fajtor gjatë gjyqit në mungesë të zhvilluar në muajin janar dhe u dënua me 6 vjet e gjysmë burg, ndërsa i vëllai Juliani u dënua me 5 vjet e gjysmë. Nga ana tjetër miku i tyre Urim Peraj u dënua me 5 vjet

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë