Drejtonin mjetin në gjendje të dehur, në pranga 15 drejtues mjetesh në Fier, 2342 masa administrative

Vazhdon të jetë problem shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor në vendin tonë.

Gjatë një aksioni të kryer nga Policia Rrugore e Fierit 15 drejtues mjetesh janë arrestuar në flagrancë pasi drejtonin mjetin në gjendje të dehur ndërsa në total janë vendosur 2342 masa administrative.

Tejkalimi i shpejtësisë vazhdon të mbetet problem pasi rrezikohet dhe jeta e qytetarëve ku janë ndjekur penalisht 759 drejtues mjetesh ndërkohë 207 të tjerë përdorin telefonin gjatë drejtimit të mjetit.

Një tjetër problem shqetësues është dhe drejtimi i motorëve pa kaskë mbrojtëse si dhe mosvendosja e rripit të sigurimit.

Janë vendosur 479 masa administrative për parakalime të gabuara që janë dhe ndër burimet kryesore të aksidenteve në vendin tonë.

E.K/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

Plagosi efektivin në Tiranë, policia kontrolle në 4 qytete për autorin e dyshuar! Kush jep informacion 20 mijë euro shpërblim

Plagosi efektivin në Tiranë, policia kontrolle në 4 qytete për autorin e dyshuar! Kush jep informacion 20 mijë euro shpërblim