Drejtoresha e SHISH, takohet me homologen e saj amerikane në Uashington: Diskutuam sfidat e përbashkëta të inteligjencës dhe sigurisë

Drejtoresha e SHISH, takohet me homologen e saj amerikane në Uashington: Diskutuam sfidat e përbashkëta të inteligjencës dhe sigurisë

Avril Haines dhe Vlora Hyseni, drejtoreshë e SHISH

Shefja e Shërbimit Inteligjent të Shqipërisë (SHISH), Vlora Hyseni është takuar me drejtoreshën e Inteligjencës Kombëtare të SHBA-ve, Avril Haines.

Mësohet se takimi mes Hysenit dhe Haines është zhvilluar në fund të muajit janar në Uashington.

Në takim, është diskutuar partneriteti i jashtëzakonshëm mes SHBA-ve dhe Shqipërisë kryesisht në sfidat e përbashkëta të inteligjencës dhe sigurisë.

Gjatë vizitës në SHBA, Hyseni është takuar edhe me zyrtarë të lartë në fushën e inteligjencës dhe sigurisë amerikane.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale