Me vrap sikur të ishin kriminelë, momenti kur shkon Policia për t'i fshirë operatorëve pamjet e drogës në portin e Durrësit

Një ngjarje e paprecedentë është regjistruar në Portin e Durrësit, ku efektivë të shumtë policie kanë vrapuar në drejtim të operatorit operatorëve, për t'u fshirë pamjet e filmuara nga droga e kapur sot në një kontejnerët me banane. Policia i ka marrë operatorëvbe celularët dhe i ka fshirë videot, mirëpo redaksia i ka rikthyer për shkak të lehtësive që teknologjia ofron ditët e sotme.

Nga sa raporton gazetari i Report Tv në Durrës, Artur Korriku, policia u ka deklaruar se pamjet nuk duhen publikuar se janë sekret hetimor, ndonëse duhet theksuar se kjo nuk është hera e parë që është kapur drogë në Portin e Durrësit, e për rrjedhojë apo është pasqyruar me pamje nga vendi i ngjarjes në çdo televizion.  

1626177452_Screenshot3.jpg

Momenti kur Policia shkon me vrap në drejtim të operatorëve për t'u fshirë pamjet 


Lajmi kryesor:

Kapen rreth 12 kg kokainë në kontejnerin me banane në Portin e Durrësit! Erdhi nga Ekuadori 2 ditë më parë, u mbajt nën vëzhgim! Ndalohen shoferi e menaxheri i firmës, Report Tv zbardh itinerarin


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

Operacion gjatë gjithë natës kundër lojërave të fatit në Vlorë, 3 në pranga! Nën hetim 3 të tjerë që po vinin baste! Bllokohen disa pika llotosh