Drogë dhe armë në Itali, 25 të arrestuar mes tyre edhe shqiptarë

Drogë dhe armë në Itali, 25 të arrestuar mes tyre edhe shqiptarë

Policia italiane në Katania ka zhvilluar një operacion antidrogë, duke arrestuar 25 persona. Operacioni i koduar "Shoes" është zhvilluar në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Sipas mediave italiane, 21 prej personave ndodhen në burg dhe 4 në arrest shtëpiak me akuzën e bashkëpunimit në organzatë kriminal për trafik lëndësh narkotike të tipit marijuanë, kokainë dhe hashash dhe armëmbajtje pa leje.

Aktiviteti kriminal kryhej në  bashkëpunimit me klanin mafioz  të Cosa Nostra " Santapaola- Ercolano"

Hetimet kanë zbardhur aktivitetin e të arrestuarve në grupe të ndryshme kriminale si ato shqiptare, kalabreze laziale dhe atyre që vepronin në territorin e Campanias.

Më herët policia arrestoi  6 korrierë droge dhe janë kapur 4 kg kokainë, 52 kg marijuanë e 25 kg hashash.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Boks/ Rekord nga Nelson Hysa, renditet i 11-ti në botë

Boks/ Rekord nga Nelson Hysa, renditet i 11-ti në botë