VIDEO/ Droni ‘kap’ parcelat me kanabis në mes të pyllit, pranga 53-vjeçarit në Krujë

KRUJË- Një 53-vjeçar ka rënë në pranga në Krujë, pasi kishte kultivuar kanabis. Siç shihet edhe në këto pamje, droni ka kapur parcelat e mbjella në mes të një zone të pyllëzuar në fshatin Mukje.

Bimët e kultivuara janë zbuluar përmes imazheve të dronit, ndërsa më pas policia ka identifikuar 53-vjeçarin B. M., si kultivuesin.

Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale, 65 bimë të dyshuara narkotike cannabis.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet