'Duam të lëmë gjurmë kundër Spanjës', futbollistët e kombëtares gati për të shtunën! Debutuesi Bajrami: Shqipëria para Zvicrës për shkak të origjinës

Kombëtarja shqiptare prej 3 ditësh po stërvitet në Katalonjë për dy ndeshjet miqësore kundër Spanjës dhe Gjeorgjisë. Lista me futbollistët e grumbulluar ka ndryshuar për shkak të covid, pasi Mihaj dhe Bajrami janë larguar, por këtë herë risi janë lojtarët e rinj. Një prej tyre që ka refuzuar Zvicrën për Shqipërinë është kapiteni i Benfikës U-21 Adrian Bajrami.

“Unë jam shqiptar. Kam lindur dhe jam rritur në Zvicër dhe pasi kalova shumë vite atje kam shkuar te Benfika, por Shqipërinë e kam zgjedhur se jam shqiptar,”-deklaroi Adrian Bajrami, futbollist i kombëtares.

Në miqësore përgjithësit rëndësi nuk ka rezultati, por futbollistët e kombëtares duan të lënë gjurmë sidomos me Spanjën.

“Në ndeshjen kundër Spanjës rezultati është më i vështirë për t’u arritur. Megjithatë ne do japim maksimumin për rezultatin pozitiv. Përsa i përket Gjeorgjisë edhe pse miqësore rezultati është shumë i rëndësishëm,”-tha Elhan Kasatrati, futbollist i kombëtares.

Të shtunën me 26 mars kombëtarja do luaj fillimisht kundër Spanjës në Katalonjë në stadiumin e Espanjolit, ndërsa më 29 mars në Elbasan Arena kundër Gjeorgjisë.

Ne.k./Sh.Sh/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Blinken dënon sulmet ndaj Policisë së Kosovës: Autorët të vihen përpara përgjegjësisë, hetim transparent

Blinken dënon sulmet ndaj Policisë së Kosovës: Autorët të vihen përpara përgjegjësisë, hetim transparent