Duhet të dialogoni më shumë ju që jeni në çift! Beqarët gati për aventurë të re...horoskopi për sot

Foto ilustruese

DASHI 21. mars - 20. prill

Për te qene edhe me te lumtur ne jetën tuaj ne çift sit duhet te dialogoni me shume me partnerin dhe duhet te qëndroni me tepër kohe bashke. Beqaret do kenë plot mundësi njohjeje, por do jene goxha selektive. Ata do parapëlqejnë qe te zgjedhin për te pasur pranë një partner qe i plotëson te gjitha kushtet. Ne planin financiar mund te kaloni një dite paksa delikate, por jo alarmante.

DEMI 21. prill - 21. maj

Shumë te fokusuar për ecjen përpara ne karriere ka mundësi qe sot ta lini pas dore dashurinë dhe partneri do zhgënjehet. Ky do jete një gabim qe padiskutim do lere pasoja. Beqaret do kenë vetëm mundësi për te filluar një aventure te këndshme, por do e kenë vete ne dore çdo gjë. Ne planin financiar keni për te pasur goxha fat dhe gjendja do mbetet e kënaqshme pavarësisht se nuk do tregoheni te matur.

BINJAKET 22. maj - 21. qershor

Qe jeta juaj te jete edhe me e mire sot duhet te bëni disa ndryshime te vogla. Neptuni do iu ndriçoje mendimet dhe gjithçka do ju ece me se miri. Beqaret do adhurojnë flirtimet dhe joshjet fshehurazi, por nuk do ndihen gati për te hedhur hapa me shume. Financat do përmirësohen ne mënyrë te papritur dhe kjo do ju ndihmoje te kryeni edhe disa investime me tepër.

GAFORRJA 22. qershor - 22. korrik

Jupiteri do ua beje ditën edhe me te bukur sot. Lumturia do mbizotërojë ne lidhjen tuaj. Ata qe janë te martuar mund te marrin edhe një lajm te rëndësishëm. Mbase një fëmije do te vije ne jete se shpejti. Beqaret duhet te jene optimiste sepse planetët edhe për ata kane përgatitur surpriza. Urani do iu mbështesë tek financat. Do tregoheni me te kujdesshëm me shpenzimet dhe situata do jete e mire.

LUANI 23. korrik - 22. gusht

Marrëdhënia juaj me atë qe dashuroni do te përmirësohet edhe me tepër. Fale Venusit do tregoheni me te kuptueshëm dhe tolerante me te. Hëna ne bashkëpunim me Venusin do i beje beqaret si magnet. Askush nuk do mund t’iu rezistoje sot. Përfitoni sa me shume nga kjo dite. Ne planin financiar, gjerat do fillojnë te përmirësohen, por ju nuk duhet te shpenzoni për objekte pa vlere.

VIRGJERESHA 23. gusht - 23. shtator

Shume planetët do ndikojnë njëkohësisht ne jetën ne çift. Marrëdhënia juaj do jete e tensionuar dhe mund te keni edhe probleme serioze. Beni kujdes me ato qe do thoni! Beqaret nuk duhet te jene shume strikte ne kërkesat qe kane për personin e zemrës sepse nuk do e gjejnë dot kurrë. Do bëni tej mase shpenzime sot pa menduar për pasojat e renda qe ato mund te kenë. Situata jo e mire.

PESHORJA 24. shtator - 23. tetor

Duhet te ndryshoni me çdo kusht rutinën e jetës se përditshme sepse ajo është një nga armiqtë me kryesore te jetës ne çift. Tregohuni pak me kreative ne dashuri. Beqaret mund te fillojnë edhe lidhje, por ato do jene te qeta dhe nuk do iu sjellin kënaqësinë qe ata prisnin. Tregohuni te kursyer me financat ne mënyrë qe te mos kaloni një periudhe te vështirë. E keni vete ne dore sot.

AKREPI 24. tetor - 22. nëntor

Sot, Urani do te provokoje një stuhi te lehte tek çiftet. Do jeni pak me shume sesa duhet dyshues ndaj partnerit dhe për këtë do e bezdisni me pyetje atë qe doni. Mos e teproni! Për sa iu përket atyre qe janë vetëm do kenë takime, por nuk duhet te shkojnë shume larg qe herën e pare. Nëse tregoheni me te organizuar ne planin financiar nuk do keni asnjë problem me to.

SHIGJETARI 23. nëntor - 21. dhjetor

Ata qe kane krijuar një lidhje do përjetojnë shume kënaqësi dhe do jene te gëzuar ne çdo moment. Përveç këtyre do jeni edhe sensuale dhe pasionante. Ju pret një darke mjaft e nxehte dhe romantike. Beqaret do influencohen nga Marsi. Dita do jete me harmonike dhe takimet do jene interesante. Një pakujdesi e vogël me financat mund te sjelle probleme qe as qe i kishit menduar.

BRICJAPI 22. dhjetor - 20. janar

Gjate kësaj dite do ndiheni me shume fat qe jeni ne një lidhje. Çdo gjë do shkëlqejë ne jetën tuaj dhe partneri do ua plotësojë qejfin për çdo gjë. Nga ana tjetër beqaret nuk duhet te kenë shume besim tek ata qe do takojnë. Premtimet qe do iu bëjnë do jene veçse gënjeshtra. Me financat duhet te tregoheni te matur dhe te mendoheni mire para se te bëni ndonjë shpenzim te madh.

UJORI 21. janar - 19. shkurt

Me ndihmën e Uranit marrëdhënia juaj ne çift do përmirësohet edhe me shume sot. Do e dashuroni me më shume pasion partnerin dhe do jeni me gati për te hedhur hapa te rëndësishme. Beqaret nuk do jene gati për te ndryshuar jetën e tyre sentimentale dhe do i refuzojnë edhe disa ftesa qe do iu bëhen. Sektori financiar do ketë përmirësime me shume nga sa mendonit.

PESHQIT 20. shkurt - 20. mars

Dita juaj do jete plot e përplot me ndodhi te këndshme. Se bashku me partnerin do bëni edhe plane për te ardhmen. Kujdes, gjithë këto emocione mund t’iu bëjnë te humbisni drejtimin. Beqaret do fillojnë te pëlqejnë dike qe e njohin prej kohesh dhe qe e kishin tallur. Ne planin financiar kënaquni me ato qe do iu sjellin planetët. Po te kishit me shume para do shpenzonit me shume.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nëse do t’ju jepej mundësia të jetonit në një vend tjetër, a do të largoheshit nga Shqipëria?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

6 gatimet që mund t’i konsumoni natën pa fituar peshë (FOTO)