Duke punuar bie në pus, mbytet 74-vjeçari në Fier! Trupi i pajetë u gjet nga familjarët

Duke punuar bie në pus, mbytet 74-vjeçari në Fier! Trupi i pajetë u gjet nga familjarët

Pusi ku u mbyt 74-vjeçari

FIER- Një 74 vjeçar nga fshati Agim i njësisë administrative Libofshë, është mbytur mesditën e së martës në pusin e shtëpisë së tij. Jorgji Sota ishte duke vendosur pompën e ujit, për t'u shërbyer të mbjellave, por ka rrëshqitur duke përfunduar brenda në pus. Ai është gjetur i pajetë nga kushëriri i tij, i cili ka njoftuar menjëherë policinë.

Viktima jetonte i vetëm, pas ndarjes nga jeta dy vjet më parë të bashkëshortes së tij. Të afërmit tregojnë se janë befasuar nga kjo ngjarje e papritur. 74-vjeçari është baba i dy djemve që janë emigrantë në Itali. Ndërkohë, policia pas këqyrjes së vendit të ngjarjes, e transportuan 74 vjecarin në morgun e Fierit për kryerjen e ekspertizës ligjore.

"Sot rreth orës 11:35, në fshatin Agim, Fier, është gjetur nga familjarët i mbytur në pusin e tij shtetasi J. S., 74 vjeç. Dyshohet se 74-vjeçari mund të ketë rënë aksidentalisht në pus pasi ka qënë duke punuar.Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes", njofton policia.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hetime për korrupsion dhe pastrim parash për Gërdecin, do bëhet drejtësi?×

Lajmi i fundit

Amos reagon për herë të parë pas daljes nga shtëpia: Kërkoj ndjesë nëse dikush është fyer nga shakatë e mia

Amos reagon për herë të parë pas daljes nga shtëpia: Kërkoj ndjesë nëse dikush është fyer nga shakatë e mia