I humbur në det prej 7 ditësh, gjendet trupi i pajetë i 32-vjeçarit në bregdetin e Durrësit

I humbur në det prej 7 ditësh, gjendet trupi i pajetë i 32-vjeçarit në bregdetin e Durrësit

Silvi Prifti

DURRËS - I humbur prej 7 ditësh, policia ka gjetur trupin e pajetë të 32-vjeçarit Silvi Prifti, në breg të detit në Durrës.

32-vjeçari u gjet mëngjesin e sotëm në orën 07:35 pranë lagjes nr. 1 në qytetin bregdetar.

Para një javë ai kishte hyrë në det për të peshkuar, por nuk doli më prej andej. më herët edhe familjarët kanë apeluar dhe kërkuar ndihmë për kërkimin e 32 vjeçarit, i cili fatkeqësisht k humbur jetën.

"Për 32-vjeçarin janë ushtruar kontrolle të vazhdueshme për 7 ditë nga polumbarët dhe Forcat Detare" - njofton policia.

Më 28 nëntor ditë më parë, Silvi Prifti, me dy shokë dolën për gjueti në detin Currilave. Njëri i transportoi me varkë 400 m nga bregu te vendi që njihet si Batullat dhe 2 të tjerët u zhytën. Ata i thanë shokut të tyre të kthehej në breg dhe kur ata të ja bënin me dorë ai të shkonte e ti merrte. Por nga deti erdhi sinjali, i vetëm njërit prej shokëve, pasi Silvi u zhduk në ujërat e thella të dhe ftohta të Adriatikut.

E.M.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Ministri i Shëndetësisë së Kosovës: Gjendja e policit të plagosur jashtë rrezikut për jetën

Ministri i Shëndetësisë së Kosovës: Gjendja e policit të plagosur jashtë rrezikut për jetën