Drejtonte makinën i dehur, arrestohet i rriu në Durrës, i gjendet kanabis në makinë

Foto ilustruese

Një 23 vjeçar, banues në Sukth është kapur sot nga policia duke drejtuar mjetin e tij tip "Golf" në gjëndje të dehur. Sipas raportimit të policisë shtetasi me iniciale A.K  pasi ishte ndaluar nga policia, nga kontrolli që i ishte bërë brenda në makinë i ishin gjetur lëndë narkotike, që dyshohet të ishte mariuahnë dhe një shkop metalik (si ata të policisë).

Pas arrestimit materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Durrës për veprat penale "Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta", "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve" dhe "Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt" për hetime të mëtejshme.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Meta mesazh në Ditën e Paqes: Sot kujtojmë dëshmorët që ranë në misione ushtarake jashtë vendit, Shqipëria vijon me dinjitet ruajtjen e sigurisë në botë