Durrës, pranga të riut që goditi me grushte 41-vjeçarin, dy të tjerë u arrestuan pasi shkaktuan aksidente

Foto ilustruese

Një 25-vjeçar nga Kavaja është arrestuar nga policia e Durrësit, pasi ka goditur me grushte një 41-vjeçar. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr. 13, Durrës, pas një konflikti për motive të dobëta.

Ndërkohë në Durrës policia arrestoi shtetasin R. H., 25 vjeç, banues në Tiranë, pasi duke drejtuar mjetin tip "Renault", pa leje drejtimi, është përplasur me mjetin tip "Volkswagen", duke i shkaktuar dëme materiale.

Sakaq një 23-vjeçar nga Tiranë u arrestua, pasi duke drejtuar mjetin tip "Benz", në gjendje të dehur, ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka dalë jashtë rruge.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprat penale "Plagosja e rëndë me dashje" dhe "Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt".

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Shqipëria kremton sot 109-Vjetorin e Pavarësisë, i treti përvjetor radhazi me festime të kufizuara! Priten shumë shqiptarë nga Kosova, është lehtësuar lëvizja në kufi