Sherri me vajzën nga Barcelona zbuloi bazën e prostitucionit në Durrës, arrestohet 39-vjeçari nga Shijaku

Sherri me vajzën nga Barcelona zbuloi bazën e prostitucionit në Durrës, arrestohet 39-vjeçari nga Shijaku

Darjana Linares

Ismet Zoto është vënë në prangat e policisë në Durrës. 39-vjeçari u konfliktua me një shtetase të huaj më datën 6 mars të këtij muaji në një apartament në Durrës. Kjo e fundit pas konfliktit u hodh nga ballkoni i banesës duke përfunduar tek tenda e lokalit poshtë.

Ismet Zoto akuzohet se shfrytëzonte për prostitucion këtë shtetase dhe 4 të tjera që banonin së bashku me të. Më datën 6 mars 23-vjeçarja nga Barcelona, Darjana Linares u hodh nga ballkoni i katit të dytë ku banonte mbi tendën e një lokali poshtë.

Ajo ishte konfliktuar në ambientet e brendshme të shtëpisë me Ismet Zoton. Më pas kishte dashur të shpëtonte dhe u largua përmes ballkonit, tek tenda e lokalit fare pranë apartamentit. Ajo zbriti prej andej më pas me ndihmën e policisë dhe zjarrfikësve.

Çështja u hetua nga Prokuroria dhe 39-vjeçari Ismet Zoto u la me masën e ‘arrestit në burg’, për veprën penale ‘Shfrytëzim i prostitucionit’. Ai shfrytëzonte Darjana Linaresin dhe 4 shoqet e saj të banesës.

Gjithashtu në atë banesë konsumohej edhe lëndë narkotike. Ndërsa 5 shtetaset e huaja janë proceduar penalisht më herët.

G.K/M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë