Durrës, tentoi të vidhte një pikë këmbimi valutor, vihet në pranga 30-vjeçari, sekuestrohet pistoleta lodër

DURRËS - Një 30-vjeçar është arrestuar nga policia pasi tentoi ditën e djeshme të vidhte një pikë këmbimi valutor në lagjen nr.1. Policia ka bërë të mundur identifikimin e këtij shtetasi dhe vënien e tij në pranga.

Rreth orës 12:45 të ditës së djeshme sipas policisë, Erinidi Lubishta, 30 vjeç ka hyrë në një dyqan këmbimi valutor dhe në kërcënimin e një pistolete lodër ka tentuar të vjedhë një shumë parash.

'Si rezultat i veprimeve hetimore të kryera me mbështetjen e informacioneve nga inteligjenca policore, u bë identifikimi, kapja dhe arrestimi i autorit të dyshuar të rastit, shtetasit: 

E. L., 30 vjeç, banues në Durrës.  

Ky shtetas dyshohet se më datë 12.04.2024, rreth orës 12:45, në lagjen nr. 1, ka hyrë në një dyqan këmbimi valutor dhe në kërcënimin e një pistolete lodër, ka tentuar të vjedhë një shumë parash', thuhet në njoftimin e policisë.

Si rezultat i veprimeve hetimore të kryera nga efektivët të mbështetur edhe nga inteligjenca policore u kap dhe u vu në arrest ky shtetas.

Në cilësinë e provës materiale atij iu sekuestrua pistoleta lodër dhe veshja që ka përdorur gjatë ngjarjes.

Ndërkohë materialet proceduriale i janë kaluar Prokurorisë në Durrës.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni turin e Ramës me diasporën?×

Lajmi i fundit

Aksident në Elbasan, dy të plagosur

Aksident në Elbasan, dy të plagosur