Durrsakët këndojnë hitet e Michael Jackson! Një koncert fantastik me orkestren simfonike dhe vokalistët italiane!

Në shëtitoren “Taulantia” të Durrësit u mbajt koncerti vokal simfonik, homazh për Michael Jackson.  Qytetarë dhe turistë, fëmijë e të rritur ndoqën këtë event muzikor nga Orkestra Simfonike e Teatrit të Operas, Baletit dhe Ansamblit Popullor si dhe vokalistët italianë, Clarissa Vichi dhe Mattis Sciascia.

Shfaqja u drejtua nga dirigjenti i famshëm italian Roberto Molinelli, gjeniu që përpiqet të ndërtojë një dialog midis zhanreve dhe stileve të ndryshme të muzikës.

Orkestra Simfonike e Teatri Kombetar i Operas, Baletit dhe Ansamblit Popullor dhe vokalistët italianë, Clarissa Vichi dhe Mattia Sciascia, interpretuan hitet e Michael Jackson nga “Thriller”, “Beat it”, “Heal the World” e deri te “Billie Jean”.

Që prej 31 majit qyteti i Durrësit ka hapur sezonin turistik i cili këtë vit parashikohet të jetë ndër më të suksesshmit, pasi priten 1.5 milion vizitorë, ndërkohë që Bashkia Durrës në bashkëpunim me institucionet e kulturorës do të organizojne disa evente gjatë verës.

R.D/S.Ç/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Listat e deputetëve të hapura në 2/3 dhe jo plotësisht, jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Vota e diasporës, Alibeaj për Report Tv: Hi syve emigrantëve! Një thes me zarf që e sjell postieri i Ramës

Vota e diasporës, Alibeaj për Report Tv: Hi syve emigrantëve! Një thes me zarf që e sjell postieri i Ramës