Dy javë para hapjes së dyerve, Arena Kombëtare gati për të 'debutuar' (VIDEO)

Dy javë para hapjes së dyerve, Arena Kombëtare gati për të 'debutuar' (VIDEO)

Arena Kombëtare

TIRANË- Arena Kombëtare është gati për të hapur dyert dhe FSHF ka publikuar videon ku duket se stadiumi më i madh në Shqipëri është i plotësuar nga të gjitha anët dhe me standarte europiane. Më 3 nëntor ekipet e femrave të Vllaznisë dhe Apolonisë do të shkelin për herë të parë tapetin e gjelbër të tij. 

Në videon e Federatës Shqiptare të Futbollit, Arena Kombëtare i ngjan më shumë një stadiumi europian, sesa stadiumeve Elbasan Arena apo Loro Boriçi në Shkodër. Një 'Anfield Road' i vogël është gati të lindë në mes të Shqipërisë, për të çelur një sipar të ri në futbollin shqiptar. 

Ka mbetur vetëm vijëzimi i fushës, ndërsa në më pak se një muaj kampionët e botës, Franca do të vizitojë më 17 nëntor në ndeshjen debutuese të kombëtares shqiptare të futbollit në Arenën Kombëtare. 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Mirditor: 21/10/2019 22:26

  Don zoti e i kan ba punimet nbaz rregullave të siguris. Cilsia e materialeve dhe koha e ndertimit shpresojm që të mos ndodh ndonjë incident Korrupsioni i ban të gjitha

  Përgjigju
 • Artur: 21/10/2019 18:45

  Nga cideo duket shume i shemtuar....

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Aksident në Vlorë, përplasen dy makina! Dy të plagosur, ambulanca niset drejt vendngjarjes

Aksident në Vlorë, përplasen dy makina! Dy të plagosur, ambulanca niset drejt vendngjarjes