Dy shpërthime me eksploziv në Shkodër, kryetari i bashkisë Spahia: Sulme të tilla rrisin pasigurinë, qyteti nuk i përkulet krimit

Dy shpërthime me eksploziv në Shkodër, kryetari i bashkisë Spahia: Sulme të tilla rrisin pasigurinë, qyteti nuk i përkulet krimit

Kryetari i Bashkisë Shkodër, Bardh Spahia ka dënuar dy sulmet me eksploziv të ndodhur mëngjesin e sotëm në kryeqendrën e veriut. Spahia thotë se sulme të tilla rrisin pasigurinë dhe se Shkodra nuk do i përkulet kurrë krimit. Ai bën thirrje që autorët të vihen para drejtësisë.

“Dënoj me forcë aktet kriminale që tronditën Shkodrën mëngjesin e kësaj të shtune. Skena të tilla, kriminale me eksploziv, ndaj banorëve të Shkodrës, jo vetëm dëmtojnë imazhin e këtij qyteti por rrisin frikën dhe pasigurinë e shkodranëve për të jetuar dhe punuar në qytetin e tyre. Ftoj institucionet ligjzbatuese, Policinë dhe Prokurorinë, të zbardhin në mënyrë urgjente këto ngjarje kriminale, që nuk janë të Shkodrës, por të krimit që ka marrë peng qeverinë! Shkodra nuk i përkulet krimit”, shkruan Spahia.


Lajmi kryesor:

PD dënon sulmin me eksploziv në biznesin që ndodhej në godinën në pronësi të Xhemal Bushatit: Kush mendon se mund të sulmojë demokratët i bën llogaritë gabim


  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Kërcënoi nxënësit në shkollën në Greqi, 42-vjeçarja shqiptare: Më tallën mua dhe djalin tim

Kërcënoi nxënësit në shkollën në Greqi, 42-vjeçarja shqiptare: Më tallën mua dhe djalin tim