Dy të pastrehë i vënë flakën banesës në Përmet

Dy të pastrehë i vënë flakën banesës në Përmet

Banesa e djegur

Digjet një banesë në Përmet. Një zjarr i shkaktuar nga dy të pastrehë që kishin gjetur të pabanuar këtë shtëpi bëri që të marrë flakë e gjithë sipërfaqja e saj. Ngjarja ka ndodhur në lagjen "Bajame" dhe gati 500 metra larg repartit zjarrëfikës. Pasi vunë alarmin qytetarët e rastit, zjarrëfikësja ka shkuar menjëherë dhe ka bërë të mundur shuarjen e flakëve.

Te gjitha objektet që ishin brenda shtëpisë u dogjen ndërkohë që të pastrehet të cilët kanë probleme të shëndetit mendor, u larguan në drejtim të paditur. Prej kohësh në banesë nuk banonte njeri për shkak të kontestimit të pronësisë së saj.

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

'S'do e harroj kurrë këtë gol', Asllani: Tani do qeras të gjithë shokët te Interi! Faqet e para të mediave italiane flasin për shqiptarin

'S'do e harroj kurrë këtë gol', Asllani: Tani do qeras të gjithë shokët te Interi! Faqet e para të mediave italiane flasin për shqiptarin