Dy të rinjtë bllokojnë me makinë rrugën në ish-bllok! Godasin, fyejnë e kërcënojnë policët, arrestohen nga 'Shqiponjat'

TIRANË - Dy të rinj u arrestuan nga policia e kryeqytetit, pasi teksa udhëtonin me makinë, kryenin veprime të pakontrolluara në zonën e ish-Bllokut në orët e para të mëngjesit. Sipas policisë, ata kundërshtuan dhe fyen punonjësit e policisë të Patrullës së Përgjithshme të Komisariatit numër 2  duke mos iu bindur urdhrit për kontrollin e automjetit, por me ndërhyrjen  e forcave "Shqiponjat", u vunë në pranga . 

Nga Specialistët për Hetimin e Krimit të Komisariatit Numër u bë arrestimi në flagrancë i s K.Rrapi,  28 vjeç dhe  R. Petritaj 30 vjeç,  banues në Tiranë.

Të rinjtë - sipas policisë -  rreth orës 02:20 të mëngjesit të sotëm "kanë kundërshtuar me veprime fizike, fyer e kërcënuar punonjësit e Patrullës së Komisariatit numër 2  duke i penguar ata për  të mos kontrolluar automjetin në të cilin qarkullonin, pasi  kishin bllokuar rrugën dhe po bënin veprime të pakontrolluara ne zonën e ish Bllokut" .

Policia njoton se "materialet procedurale i kaluan për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Tiranës, për veprën penale “Kundërshtim i punonjësit të policisë së rendit publik, kryer në bashkëpunim".

G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A i ka përmbushur pritshmëritë tuaja SPAK?

Komento

Komente

 • Kafsha: 24/02/2020 07:58

  Tani që i kapët shkepuani rondelet qe te kuptojnë se c fare i bene vetes

  Përgjigju
 • populli: 23/02/2020 21:40

  Nuk behet ky vend.. Ata qe e mbajten per 30 vjet nuk e shlojne kollaj.. duhen vite te shkulen rrenjet.. Zhdukem monizmin po mbine halabaket.. Vend i mallkum

  Përgjigju
 • ymeri: 23/02/2020 17:26

  PO keshtu do ndodhi o njerez sepse I liruat maloket dhe katunaret nga zinxhiret,,,dhe I prute ne tirane ,,,kjo eshte ndotje njerezore,,,,vetem enveri ja rregullonte qejfin ketyre baltaxhijve….

  Përgjigju
  • 19scorpion85: 29/02/2020 06:04

   Je shumë i saktë Katundari

  • aiuuuu: 24/02/2020 15:35

   po pse krshtu ti ymer me kac urrejtjt per maloket e katunaret apo aq ta pret mendja

  • Katundari: 23/02/2020 17:50

   Nga skrapari dhe Tepelena jane, maloke e shkuar malokut o pd

 • Ketyre Trimave,,qe kundershtojne Uniformat ne Burg ..: 23/02/2020 16:49

  Sa here qe cdo Qytetare,,Prinder Nenat,,Femijet Motrat dhe vellezer.. Kure ndodhen ne fatekeqesi ,,kerkojne ndimen e Uniformave ,,qe shpeshe rezikojne Jeten per te mbrojtur Qytetaret..Keta dy Trimat,,duhet TI mbyllesh ne Burg..se keta,,qe nuk Respetpjne Uniformat,,dihet qe dhe karakteri i tyre Zero...

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Greqia rikthen karantinën për shqiptarët, 7 ditë izolim kush kalon nga Kakavija, mbyllet gjatë natës pika kufitare