Tiranë/ Dy vëllezër rrahin fqinjin pas konflikteve për një pronë, 1 i arrestuar dhe 1 nën hetim

TIRANË- Një 38-vjeçar është arrestua nga policia e Tiranës, ndërsa vëllai i tij është vënë në hetim, nga policia pasi kanë kanosur fqinjin e tyre për motive pronësie.

Gjatë këtij operacioni u arrestuar Xhafer Nika, 38 vjeç, dhe u procedua në gjendje të lirë I. N., 33 vjeç, të dy banues në Pezë Helmës.     

Këta dy shtetas janë konfliktuar dhe kanë kanosur për motive pronësie, fqinjin e tyre, J. C.

Gjatë kontrollit të banesës së 38-vjeçarit të arrestuar, shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar 1 armë zjarri automatik dhe sasi municion luftarak.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.

M.Q./E.B/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Iris: 04/03/2024 00:54

    Nika ne Peze-Helmes ?! Ku e gjeten pronen keta ne Tirane qe perleshen per te drejten e saj?! Mos valle baca shiti kullat dhe ua bleu,apo ua la /trashegim/ Berisha?!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale