'E bukura e Adriatikut' zbarkon në bregun e Vlorës! Kroçiera me 75 turistë, e para pas 2 vitesh

Rikthehen pas një mungese rreth 2-vjeçare krocierat në Vlorë. ‘La belle de l’Adriatique’ ka ankoruar mëngjesin e kësaj të enjte në Portin e Vlorës me rreth 75 turistë kryesisht franceze por edhe nga vende të ndryshme të Evropës.

Kjo është krociera e parë për këtë vit duke konfirmuar së tashme Vlora ka nisur të presë edhe turistet e parë për këtë sezon turistik. Krociera ka mbërritur nga Greqia fillimisht me pas Sarandë dhe tashmë ankorohet në Portin e Vlorës.

Pas një periudhe rreth dy vjeçare ku krocierat kane munguar edhe për shkak të situatës nga pandemia, Vlora mirëpret kështu rikthimin e turistëve të huaj mes krocierave.

Turistët që kanë mbërritur me krociere do të vizitojnë Vlorën por edhe Beratin e Apoloninë ndërsa gjatë këtij viti janë parashikuar të tjera udhëtime.

K.T./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të miratohet ligji për amnistinë fiskale deri në 2 milionë euro?×

Lajmi i fundit

John

Përleshje e dy grupeve shqiptare në aeroportin e Perugias në Itali! 8 persona të arrestuar, momenti kur qëllohen me grushta e shkelma (VIDEO)