E diel e bukur sot, moti i kthjellët dhe me diell në të gjithë vendin

E diel e bukur sot, moti i kthjellët dhe me diell në të gjithë vendin

Foto ilustruese

E sotmja do të jetë një e diel me mot shumë të mirë për të gjithë ata që duan të kalojnë një fundjavë të bukur. Vendi do ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike për shkak të masave ajrore të thata dhe relativisht më të ngrohta me origjinë perëndimore.

Moti parashikohet i kthjellët në pjesën më të madhe të territorit si dhe shtim vranësirash në orët e mbrëmjes. Era do të fryjë me drejtim juglindje – jugperëndim dhe shpejtësi 1-8 m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës nga 1-2 ballë.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, kur duhet të mbahen zgjedhjet per kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Escobar flet pas takimit me Kurtin: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, shpresoj të dëgjohemi

Escobar flet pas takimit me Kurtin: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, shpresoj të dëgjohemi