Vidhet bankomati në Kavajë, autorët e thyejnë dhe marrin paratë, shoqërohen 10 persona

Foto ilustruese

KAVAJË- Një bankë e nivelit të dytë ka rënë pre e një grabitje gjatë natës. Persona ende të pa identifikuar kanë arritur të thyejnë bankomatin dhe të marrin një shumë të vogël parash që ishin brenda.

Banka e nivelit të dytë që është grabitur ndodhet në lagjen Nr.5 të Kavajës, afër Tregut Bujqësor. Grabitja ka ndodhur rreth orës 03:30 të mëngjesit, ndërsa kamerat e sigurisë kanë kapur edhe momentin e grabitjes dhe makinën me të cilën dy persona largohen me shpejtësi.

Report Tv mëson se deri më tani janë shoqëruar 10 persona, dy prej të cilëve janë të dyshuarit kryesorë të kësaj grabitje. Ndërkohë shuma e grabitur është një sasi e vogël pasi bankomati kishte prej një jave që nuk mbushej me para.

Policia bën me dije se grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po kryen veprimet për identifikimin e autorëve, si dhe administrimin e çdo prove të vlefshme që do t'i shërbejë hetimit për zbardhjen e ngjarjes.

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të mbahen zgjedhjet parlamentare me lista të hapura?

Komento

Komente

 • Hunjtë: 26/08/2019 10:52

  Si ka mundësi se kavajsit shkepen n rondele nuk bojn nga kto pun. S ka mundsi te jen kavajs

  Përgjigju
  • Kavaja: 26/08/2019 17:49

   O ti shoku hajde provoje a ka burra në Kavajë apo jo dhe do të duket vetja femër pastaj.

  • Shpimi: 26/08/2019 15:27

   Do të jetë ngulur ndonjë hur nga kavajasit

  • shoku: 26/08/2019 15:02

   Po pra per tu habitur se i bien tepsise dhe ka ca kohe qe kane marre kot tu gjujt e grabit, nuk ka mo burra vetem gra kane ngel ne Kavaje per kete them se jane terbu fare.

  • Vucicdoli: 26/08/2019 12:23

   Ta paskan lon embel kavajsit.grrr

 • Ops: 26/08/2019 07:51

  Asnje ndrryshim nga 97 skemi thjesht tani skane te gjithe arme kane fisa kriminele dhe disa legena

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Vrau kunatin e mori peng një tjetër, ekstradohet nga Italia 39-vjeçari! Sillet dhe një tjetër nga Franca