E fundosur në basenin ujor të Portit të Durrësit, nxirret nga uji anija e peshkimit

E fundosur në basenin ujor të Portit të Durrësit, nxirret nga uji anija e peshkimit

Një peshkarexhë e vogël është fundosur brenda basenit të portit të peshkimit në qytetin e Durrësit.

Ngjarja ka ndodhur gjatë mbrëmjes së djeshme, ndërsa mësohet se peshkarexha e fundosur kishte një kapacitetit 25 tonë dhe 12 metra e gjatë.

Peshkarexha e emërtuar ” Loerxho” është fundosur, pasi nuk i janë kryer shërbimet përkatëse për restaurim në mungesë të buxhetit nga ana e pronarit, ku si pasojë ka futur ujë në pjesën fundore të saj.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si i gjen shqiptarët 111- vjetori i shpalljes së pavarësisë?×

Lajmi i fundit

Zyrtare/ Superliga në dyshim, Flamurtari zgjedh pasardhësin e Çelës! Në staf edhe Bicaj

Zyrtare/ Superliga në dyshim, Flamurtari zgjedh pasardhësin e Çelës! Në staf edhe Bicaj