E kishte fshehur në sediljen e pasme, kapet me 13 kg kokainë 25-vjeçari shqiptar në Bolonja

E kishte fshehur në sediljen e pasme, kapet me 13 kg kokainë 25-vjeçari shqiptar në Bolonja

Kokaina e sekuestruar

Një 25-vjeçar shqiptar është arrestuar në Itali për trafik droge. Pasditen e të martës, policia e Bolonjës, ndaloi për kontroll 25-vjeçarin, i cili po udhëtonte me një makinë të vogël përgjatë Azzurr.

Gjatë kontrollit në makinën e të riut, bashkë edhe me ndihëm e qenve nuhatës, gjetën poshtë sediljes së pasme të makinës rreth 13 kg kokainë.

Kokaina ishte ndarë në 13 pako, rreth një kilogram secila, të mbyllura dhe të paketuara me kujdes.

25-vjeçari dhe u dërgua në burgun e Bolonjës. Përveç kokainës, janë sekuestruar edhe dy telefona dhe 350 euro.  

 

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A i përballoni dot pushimet e verës me rritjen e çmimeve?×

Lajmi i fundit

John

Sot i vendosën eksploziv në garazhin e hotelit në Sarandë, historia përsëritet për drejtorin e FSDKSH- së! Një vit më parë tritol në tarracë