E kishte kthyer shtëpinë në bazë armatimi dhe droge, 'Befasia' kap të riun vlonjat

TIRANE-Një person është arrestuar në Vlorë, pasi gjatë një operacioni i janë sekuestruar drogë, armë zjarri dhe municion luftarak. I prangosuri në kuadër të operacionit të “Befasia” është Andrea Dhiamandi 26 vjeç, banues në lagjen "Hajro Çakerri" në Vlorë.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij u gjetën një armë zjarri kallashnikov, një sasi municioni luftarak prej 2395 fishekësh, si dhe një sasi lënde narkotike kanabis.

Materialet i kaluan Prokurorisë Vlorë, për hetime të mëtejshme, për veprat penale “Armëmbajtja pa leje” dhe “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”.

  • Sondazhi i ditës:

    Rënia e rasteve me Covid-19 dhe vaksinimi, a duhet të hiqet ora policore?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Nëndrejtoresha e COVID 2, Bala: Për 1 vit e gjysmë 2500 shtrime! Më të prekur meshkujt, tetor-janar 2020 luftë brenda spitalit! Vera pa stres, s’do kemi më valë të madhe