‘E merituam fitoren’, Mancini: Vështirësia do na forcojë, Italia nuk ka prefernca në çerekfinale

Në përfundim të ndeshjes së fituar 2-1 në shtesë kundër Austrisë, trajneri i Italisë Roberto Mancini është shprehur:

“Ne sollëm fitoren në shtëpi dhe e meritonim atë. Pjesën e parë e dominuan dhe mund të kishim shënuar disa gola. Në pjesën e dytë kemi rënë fizikisht, por kemi fituar falë lojtarëve të cilët erdhën nga stoli me mentalitetin e duhur.

Sonte shpenzuam shumë energji. E dija që do të ishte e vështirë, mbase edhe më e vështira se çerekfinalja që do vijë, por një sfidë kaq e vështirë do na bëjë mirë.

Belgjika apo portugalia? Janë dy skuadra të jashtëzakonshme. Është e vështirë që të zgjedhësh.”

Euro 2020/ Italia kualifikohet 'me zemër në dorë', kundër Austrisë u luajt për 120 minuta! Fitorja vendos rekorde

×

Meta në 'sulm', Milaim Zeka në 'Frontline': Arrestimet e mëdha bëhen fundjavave! Nuk mund askush të fitojë luftën ndaj Amerikës