E ndali në derbi, Torino ngacmon sulmuesin e Juventusit Vlahovic: 10 gjërat që Bremer futi në xhep

E ndali në derbi, Torino ngacmon sulmuesin e Juventusit Vlahovic: 10 gjërat që Bremer futi në xhep

Torino prej shumë sezonesh nuk fiton në derbi kundër Juventusit, por në ndeshjen e parë të kësaj jave në Seria A bardhezinjtë u ndalën në një barazim 1-1, duke marrë një goditje të fortë për vazhdimësinë, por edhe në ‘luftën’ për të siguruar një vend në Champions League.

Meritë për këtë kishte absolutisht Belotti, sulmuesi që realizoi golin e barazimit për Torinon, por deçiziv ishte mbrojtësi Bremer, i cili anuloi totalisht yllin serb të Juves Vlahovic. Aq shumë e mbuloi Bremer Vlahovic-in saqë në fund të ndeshjes trajneri i Juventusit Allegri u shpreh se “bomber bëri gjithçka keq në këtë 90 minutësh”.

Pas ndeshjes rrjetet sociale janë tallur jo pak me Vlahovic, i cili në janar i kushtoi Juventusit 91 milionë euro duke përfshirë bonuset dhe komisionet. Në këtë listë futet edhe Torino, por pa përmendur emrin e sulmuesit. Në ‘Tëitter’ klubi ‘granata’ shkruajti në formë pyetese se ‘kush janë 10 gjërat që Bremer ka futur në xhep’, ndërsa padiskutim që komentet e shumë tifozëve bënin tag Vlahovic-in.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Presidenti i bardhebluve i lumtur pas fitores: Merita i takon lojtarëve, kjo Tiranë ka kualitet

Presidenti i bardhebluve i lumtur pas fitores: Merita i takon lojtarëve, kjo Tiranë ka kualitet