E rëndë në Lezhë/ I shpërtheu goma e kamionit që po frynte, ndërron jetë gomisti 56-vjeçar

Një incident tragjik i ka marrë jetën 56 vjeçarit, Spase Milloshit mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Lezhë-Milot. 56 vjeçarit i ka plasur goma e një trajleri të tonazhit të rëndë të cilën po e frynte gomisterinë ku punonte. Raportohet se ngjarja e rëndë ka ndodhur për shkak se rrethi prej hekuri i gomës që 56 vjeçari po frynte është shkëputur dhe e ka goditur të ndjerin në kokë.

Policia e cila mbërriti menjëherë në vendin e ngjarjes nisi hetimet për sqarimin e rrethaneve të këtij incidenti të rëndë, që i mori jeten 56-vjeçarit Spase Milloshi, ndërsa në lidhje me rastin pritet të nisë verifikimet edhe Inspektoriati Shtetëror i Punës, për të parë nëse janë respektuar rregullat e sigurisë. Spase Milloshi me banim në lagjen "Besëlidhja" të qytetit të Lezhës, punonte prej vitesh me të gjithë rregullat pranë kësaj gomisterie.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 09:32
I plasi goma e kamionit ndërkohë që po e frynte, publikohet FOTO e 56 vjeçarit që ndërroi jetë mëngjesin e sotëm

1672994178_spasemilloshi.JPG

Ky është 56 vjeçari, Spase Milloshi i cili ndërroi jetë tragjikisht mëngjesin e ditës së sotme kur i ka plasur goma që po frynte në servisin e tij.

Ora 09:20
EMRI/ Ndërroi jetë pasi i plasi goma e kamionit brenda në gomisterinë e tij, zbulohet identiteti i viktimës në Lezhë

1672993344_vendngjarje.JPG

Spase Milloshi është 56 vjeçari i cili ka humbur jetën mëngjesin e sotëm në superstradën Lezhë-Milot. Ngjarja e rëndë ka ndodhur teksa Milloshi po frynte gomën e një kamioni që kishte ndaluar në gomisterinë që ai e kishte në pronësi.

B.V/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 06/01/2023 23:32

  Kur goma eshte sterkonsumuar e holluar e nuk mban me,s'ka mates presioni ne bote qe te shpeton nga shperthimi.

  Përgjigju
 • Kushte extreme: 06/01/2023 14:26

  Ngullellime familjes! Kjo eshte nje nga ato raste kur punetori hallexhi e peson nga neglizhenca e te tjereve. I ndjeri njihet ne te gjithe Lezhen si njeri punetor por fati e deshibte ndodhte keshtu. Kemi pare qindra raste kur gomat e pasme te kamionave jane me te lemuar se veza dhe kane kaluar cdo nivel sigurie dhe prape I mbajne ose deri sa te plasi vete ose deri sa ti dalin telat rrugeve dhe ky eshte nje rast kur disku I kalbur se ka mbajt presionin e gomes dhe eshte shkeputur duke I marre jeten nje kryefamiljari. U prehsh ne paqe, Amin

  Përgjigju
 • Pse..: 06/01/2023 12:43

  Sa gjynah o zot,pse merr vdekja puntoret dhe fukarejte..!? Ngushellime familjes!

  Përgjigju
 • Gomisti: 06/01/2023 10:30

  Aty e ka patur te shkruar bej cfare te duash ne mos te goma do ta gjente ne vend tjeter. Ngushullime familjes Zoti jua lehtesofte dhimbjen.

  Përgjigju
 • Nuk jam profesionist po kaq e di: 06/01/2023 09:52

  Gjeja e pare qe ky duhet re bente ishte qe kompresorit ti vinte matesin e presionit te ajrit. Fry e fry dhe i ka plasur. Ky paska patur gomisteri dhe e ka ditur vjetersine e gomave te rrotave.

  Përgjigju
  • A. N.: 06/01/2023 13:58

   Pa mates si mund te fryhet goma ne presionin e caktuar?

  • Njoni: 06/01/2023 11:24

   Kete te drejt ashtu ka shum në shqiperi nuk kan matsa.

 • Sondazhi i ditës:

  Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

FOTOT/ Shqiptari ngacmon tifozen më 'hot' në botë, çfarë s'u pa dje gjatë ndeshjes Kroaci-Shqipëri

FOTOT/ Shqiptari ngacmon tifozen më 'hot' në botë, çfarë s'u pa dje gjatë ndeshjes Kroaci-Shqipëri