E rëndë në Itali/ Dy pitbullë vrasin foshnjën 13 muajshe, ia morën të ëmës nga krahët

E rëndë në Itali/ Dy pitbullë vrasin foshnjën 13 muajshe, ia morën të ëmës nga krahët

Salerno, Itali

Një fëmijë vetëm 13 muajsh humbi jetën pasi u kafshua nga dy pitbullët e një shoku të nënës së tij.

Vetë e ëma e cila tentoi të ndërhynte u sulmua nga qentë në vilë. Ngjarja e rëndë që shokoi Salernon në Itali ushënua paraditen e sotme.

Ka qenë ora 08:00 kur njëri nga qentë sulmoi të ëmën dhe i mori foshnjën.

“Foshnja iu rrëmbye nga krahët" thotë krybashkiaku Eboli Mario

As ndërhyrja e dajës së fëmijës nuk mundi të shpëtojë nga goja e qenve të voglin.

E gjitha ndodhi shumë shpejt ,por ngre alarmin dhe shqetësimin për të gjithë ata që mbajnë qen të tillë në banesë.

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Zgjedhjet parlamentare 2025, sipas jush si duhet të votojë diaspora?×

Lajmi i fundit

Kuvendi seancë plenare në nder të presidentes së Republikës së Sllovenisë, Natasa Pirc Musar

Kuvendi seancë plenare në nder të presidentes së Republikës së Sllovenisë, Natasa Pirc Musar