Po punonin tokën, shpërthen granata e vjetër në Librazhd, lëndohen 3 persona! 2 gratë nisen drejt spitalit të Traumës

 Po punonin tokën, shpërthen granata e vjetër në Librazhd, lëndohen 3 persona! 2 gratë nisen drejt spitalit të Traumës

Toka ku shpërtheu granata

LIBRAZHD - Një incident ndodhi këtë të diel në një fshat të Prrenjasit, ku 3 persona u plagosën nga një granatë e vjetër teksa po punonin tokën.

I plagosur ka mbetur 45 vjeçari Olsi Elezi dhe dy gra të cilat kur po punonin, kanë dëgjuar një shpërthim të fortë dhe janë plagosur në gjymtyrë.

Në momentin e shpërthimit të granatës, kanë qenë duke punuar edhe 2 vëllezërit, bashkëshortët e dy grave por nuk kanë pësuar dëmtime.

Për mediat, Olsi Elezi tregoi momentin kur ndodhi shpërthimi, nga i cili fatmirësisht nuk pati pasoja në jetë njerëzisht.

 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 19:36
U plagos duke punuar tokën me bel kur shpërtheu granata, 45-vjeçari: Nuk e mora vesh si plasi! Nuk mbaj mend nëse kemi punuar më parë aty

 

Olsi Elezi është 45-vjeçari i cili u plagos në këmbë teksa po punonte tokën me bel kur shpërtheu granata në Librazhd. Ai u shpreh se ishin 4 persona duke punuar tokën kur ndodhi ngjarja, ndërsa nuk e mbante mend nëse kishte punuar atë pjesë të tokës më parë.

“Ishim duke punuar plasi, nuk e mora vesh si plasi. Ishim 4 veta duke punuar me bel. Ishte toka e shtëpisë. Nuk e mbaj mend nëse kemi punuar më parë aty”, deklaroi ai teksa po merr trajtim në spital ndërsa duket që është ende në gjendje shoku.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 19/03/2023 23:22

  /LALA/,e kane goditur me veglat bujqesore pa e kuptuar fare,se duhet te kete qene disi e groposur ne toke dhe duke qene dhe e vjeter,eshte bere njesh me terenin,e padallueshme dhe keshtu eshte aktivizuar.

  Përgjigju
 • Lala: 19/03/2023 17:35

  Nuk ka shance te shperthej granata po se aktivizove me dore.kurioziteti te merr ne qaf

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Situatë e tensionuar në veri të Kosovës, a duhet të tërhiqet qeveria Kurti?



×

Lajmi i fundit

Kurti për CNN: Ndërkombëtarët njohën zgjedhjet në veri, s'e dorëzoj republikën demokratike të Kosovës para një milicie fashiste

Kurti për CNN: Ndërkombëtarët njohën zgjedhjet në veri, s'e dorëzoj republikën demokratike të Kosovës para një milicie fashiste