VIDEO/ E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Dyshohet se ishte në depresion, 4 ditë më parë u kthye nga Amerika

Një krim i rëndë në familje ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të shtune, (3 qershor 2023) në Përmet në lagjen 'Partizani'. Një 68-vjeçare e identifikuar si Zeniat Muhollari, është vrarë nga djali i saj 24 vjeç.

I riu i identifikuar si Albi Muhollari, dyshohet se ishte në gjendje depresioni kur ka mbytur me plastmas nënën. Të dy prej kohësh kanë jetuar në Amerikë, ndërsa ishin kthyer vetëm 4 ditë më parë në Përmet për pushime.

Dhimbja e babait!

“Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!”

Kjo ishte fjalia e vetme që thoshte babai i 24 vjeçarit hetuesve të cilët në orët e vona të mbrëmjes mbërritën në banesë për të mbledhur provat dhe marrë dëshmitë që do të ndihmojnë në zbardhjen e këtij krimi të rëndë. 

I tronditur nga ngjjarja, babai bën me faj doktorin që nuk kishte marrë masa për ta vendosur në një institucion të përshtatshëm edhe pse disa herë i kishin shprehur shqetësimin për agresivitetin e 24 vjeçarit.

Prindërit shpesh kanë qenë të shqetësuar për sjelljen agresive të djalit të tyre. Madje, ato kanë pasur frikë se mos djali i tyre u bënte keq të afërmve apo dhe njerëzve të tjerë, pa ditur se viktimë do të ishte njëri prej tyre, raporton gazetari i Report TV Piro Nase teksa solli në redaksi dhe pamjet e para nga vendi i ngjarjes.

Në orën 23:40 të mbrëmjes së sotme tha se trupi I të ndjerës ende nuk ishte larguar nga banesa.

Arrestimi i 24 vjeçarit 

Çifti Muhollari janë prindër të 4 fëmijëve, Albit dhe 3 vajzave. I riu kishte vite që jetonte në Amerikë. 

Nuk dihet nëse në banesë ka pasur familjarë të tjerë në momentin e krimit të rëndë si dhe nuk ka të dhëna nëse i riu kurohej për depresionin.

Policia menjëherë pas marrjes së njoftimit është vënë në ndjekje të autorit dhe kanë bërë të mundur kapjen dhe shoqërimin e tij në ambientet e Komisariatit të Policisë Përmet, për kryerjen e veprimeve të mëtejshme.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe nën drejtimin e Prokurorisë vijon puna për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 23:47
E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!

“Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!” Kjo ishte fjalia e vetme që thoshte babai i 24 vjeçarit, i cili mbrëmjen e sotme mbyti me plasmas nënën e tij në një apartament në lagjen “Partizani” të Përmetit.

I tronditur nga ngjarja, babai bën me faj doktorin, që nuk kishte marrë masa për ta vendosur në një institucion të përshtatshëm edhe pse disa herë i kishin shprehur shqetësimin për agresivitetin e 24 vjeçarit.

Gazetari i Report TV Piro Nase duke raportuar nga vendi i ngjarjes, thotë se prindërit kanë qenë të shqetësuar për sjelljen agresive të djalit të tyre. Madje ato kanë pasur frikë se mos u bënte keq të afërmve apo dhe njerëzve të tjerë.

Mbrëmjen e së shtunës, 3 qershor 2023, mes tyre dhe djalit ka pasur debat. 

Ekspertë të kriminalistikës dhe forcat e policisë ndodhen në vendngjarje dhe po kryejnë të gjitha veprimet hetimore. Madje gazetari i Report TV që raportoi në orën 23:40 të mbrëmjes së sotme tha se trupi I të ndjerës ende nuk ishte larguar nga banesa.

Ora 23:33
24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Pamjet e para nga banesa ku ndodhi krimi i rëndë në Përmet

Ekspertë të kriminalistikës kanë mbërritur në orët e vona të mbrëmjes së sotme në banesën në Përmetku ndodhi krimi i rëndë.

Report TV sjell pamjet e para nga vendi i ngjarjes.

68-vjeçarja Zeniat Muhollari u vra nga djali i saj 24 vjeç.

I riu Albi Muhollari, dyshohet se ishte në gjendje depresioni kur ka mbytur me plastmas nënën.

Të dy prej kohësh jetonin në Amerikë, dhe ishin kthyer vetëm 4 ditë më parë në Përmet për pushime.

Ora 22:26
Mbyti nënën e tij me plastmas, 24-vjeçari jetonte prej vitesh në Amerikë, ishte kthyer në Përmet për pushime

1685824294_policianaten.JPG

Albi Muhollari ka qenë në gjendje të rënduar depresive kur ka kryer vrasjen e nënës së tij Zeniat Muhollari. Burime bëjnë me dije se e ka mbytur me plastmas. Të dy prej kohësh kanë jetuar në Amerikë, ndërsa ishin kthyer vetëm 4 ditë më parë në Përmet për pushime.

A.M./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Tata: 04/06/2023 09:14

  Kur merr rruget e botes nuk eshte kollaj te mbijetosh e te kontrollosh femijen. Jeta e veshtire nuk perballohet nga te gjithe,ca i shkaterron,si djalin e shkrete. Keta tragjedi ndodhin kur jemi vetem,pa ate rrethin e dashurise rrotull,qe te ngroh ne kohen e ngricave shpirterore sepse shoqeria e shpartalluar ska me EJA KE DAJA,TU. EFTE XHAJA,ZEMRA E TEZES,JETA E GJYSHES....SKA ASGJE ME

  Përgjigju
 • Andi: 04/06/2023 00:26

  Po xxxx ku i pe gabelat ti ore o voglush

  Përgjigju
 • Toni: 03/06/2023 23:24

  Po spekuloj ketu , por ndoshta e ka prure nena ne Shqiperi per ta shkeputur nga droga. Ne ditet e para pa droge behen bisha, te cmendur. Depresioni eshte i keq, por zakonisht ata qe vuajne nga depresioni vrasin veten, jo prinderit.

  Përgjigju
 • Petrit Lulo: 03/06/2023 21:59

  Ne permet eshte zero krimi dhe veprat penale Ne keto 100 vitet e fundit! Doli nje idiot dhe aty qe e beri pis qytetin me te bukur dhe te paster, Me kulture dhe vlera! 100% ndonje i ardhur dhe i droguar, se permetari se ben kurre!

  Përgjigju
  • Trojani: 04/06/2023 06:21

   Sa komente te peshtira, idiot thot njeri gabel tjetri. Ju rente kjo semundje ne shpi e ta shikoni mire cdo te thote. Skeni faj ju se kujtoni se keni imunitet por nje ne kater ne vitet ne vijim do vuaj nga depresioni, alzaihmer/dementia etj, e tju shohim ju jogabeleve e te kulturuarve si do silleni. Gjynah nena shkrete, djali e familja, por ktu fajin e kane ata qe i cuan Shqiptaret ne emigrim. Amerika esht vend satanist ku mesohen vec pislliqe dhe femijeve i jepen medikamemte qe te vegjel. Emigracioni nuk eshte i lehte. Mallkuar qofshin politikanet tone.

  • Kristilda: 03/06/2023 22:59

   Jo o zotri mos i vendos keto epitete… I kam njohur personalisht , djalin e kam pasur nxeses . Djale i shkelqyer i edukuar familja e model .Por c’è do qe Problemet e shendetit mendor nuk duken se jashtmi dhe nuk i adresen dot nje zgjidhje te shpejte nuk duhen gjykuar gjerat kaq shpejt dhe ne kete menyre … Te pershendes

  • Xxxxx: 03/06/2023 22:32

   Haha gjysme permetit gabela...

 • Sondazhi i ditës:

  Kush do të fitojë zgjedhjet në bashkinë e Kukësit?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas