E rëndë në Shkodër, xhaxhai po pastronte çiften, qëllon aksidentalisht nipin! Ndërron jetë 10 vjeçari

Një ngjarje e rëndë me pasojë vdekjen e një fëmije 10 vjeç ka ndodhur mbrëmjen e të martës në fshatin Samrisht të Shkodrës. I mituri është qëlluar aksidentalisht me çifte nga xhaxhai i tij. Për pasojë ka marrë plagë të rënda dhe ndonëse ambulanca ka mbërritur me urgjencë në vendin e ngjarjes për t'i dhënë ndihmën e parë, i mituri i identifikuar si B.J., ka ndërruar jetë.

Burime për Report Tv bëjnë me dije se xhaxhai i identifikuar si Vlash Jakaj, 68 vjeç ishte duke pastruar armën dhe është shkrehur. Arma e gjahut ‘çifte’ që i mori jetën të miturit ishte me leje në ngarkim të xhaxhait. Nga e shtëna aksidentale është plagosur në dorë dhe vetë xhaxhai, i cili është jashtë rrezikut për jetën.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, për  kryerjen e veprimeve dhe zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • B*3: 10/08/2022 15:38

  Ajo qe e karakterizon me shume burrin shqiptar, eshte PAPERGJEGJSHMERIA. Papergjegjshmeria ka sjelle shume te keqija (per mos cituar asnje). Papergjegjshmeria vjen si pasoje e PANDESHKUESHMERISE. Rrofte drejtesia shqiptare. Populli, nqs do vehten dhe jeten, duhet te ngrihet te protestoj kunder sistemit te kalbur te drejtesise, jo te ngrihet per interesat e Sales, Metes... Ngushellimet me te sinqerta familjareve! Zoti e paste engjellin e vogel ne Parajse!

  Përgjigju
 • Lepuri: 10/08/2022 09:37

  Pastron çiften e mbushur ne prani te femijeve. Po kjo a nuk eshte vrasje me dashje?

  Përgjigju
 • BENI: 10/08/2022 00:07

  MOS PASTRO ARMEN KUR KE FEMIJE NE SHTEPI,,,NUK PRISJE DOT O ZOG GOMARI TA PASTROJE NESER.....

  Përgjigju
 • Edmond: 09/08/2022 22:51

  Ngushellime Nje arme e dorzuar vullnetarisht , ose nje arme e bllokuar Nje Jet e shpetuar Nqs ka monatorjum pse duhet te jen armet me leje .

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Rusia pretendon se ka marrë nën kontroll edhe një vendbanim ukrainas

Rusia pretendon se ka marrë nën kontroll edhe një vendbanim ukrainas