E rëndë, nëna hidhet nga kati i dytë i maternitetit bashkë me foshnjën e porsalindur në Sarandë

E rëndë, nëna hidhet nga kati i dytë i maternitetit bashkë me foshnjën e porsalindur në Sarandë

Materniteti i Sarandës

SARANDË- Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme ku 35-vjeçarja Mandolina Jashari është hedhur nga kati i dytë i maternitetit sëbashku me foshnjën e saj. Mësohet se në kushte depresioni e reja është vetëhedhur nga materniteti 1 ditë pasi kishte lindur foshnjën.

Si pasojë janë dëmtuar dhe ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve, momentalisht jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rikthimi i PD-së me protesta në shtator, a do ta forcojë politikisht?



×

Lajmi i fundit

PS paralajmëron ndryshime në shtator: Absurde si një sekretar partie i shpallur non grata përdhos institucionin e Kuvendit

PS paralajmëron ndryshime në shtator: Absurde si një sekretar partie i shpallur non grata përdhos institucionin e Kuvendit