E rëndë, po bënin gara në rrugë, makina përplas 'Fordin', plagoset një grua dhe një djalë në Vlorë (VIDEO)

Një aksident i rëndë është regjistruar pasditen e kësaj të shtune, ku dy automjete po bënin gara me njëra tjetrën, për pasojë njëra prej tyre ka humbur kontrollin dhe ka përplasur një makinë të tretë duke lënë të plagosur një grua dhe një djalë.

Ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur "Rruga e re" dhe ka qenë automjeti tip "Opel",  me drejtues shtetasin S. K., ai që ka përplasur " Toyotën", me drejtues shtetasin O. Xh. , ndërsa për pasojë është plagosur ky i fundit dhe pasagjerja N. P.

Dy të plagosurit janë transportuar menjëherë në spitalin Rajonal Vlorë, për të marrë shërbimin e nevojshëm mjekësor.

Në vendin e ngjarjes ka mbërritur policia për të zbardhur rrethanat e ngjarjes.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Vlore: 15/01/2022 20:09

    Tani qe erdhi Janaqi shefi rrugores do e rregulloj po prisni.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Presidenti i ri do të jetë një prej emrave të propozuar nga opozita?×

Lajmi i fundit

John

Ndihma për Ukrainën, Biden: Populli i Shteteve të Bashkuara qëndron së bashku me popullin trim të Ukrainës