E rëndë/ shqiptari vret ish-gruan në sytë e familjes dhe 4 fëmijëve

E rëndë/ shqiptari vret ish-gruan në sytë e familjes dhe 4 fëmijëve

Foto ilustruese

Një tjetër krim i rëndë në familje ka ndodhur në radhët e emigrantëve shqiptarë. Këtë herë ngjarja e rëndë ka ndodhur në Gjermani, ku një grua me origjinë shqiptare nga Kosova është qëlluar për vdekje nga ish-bashkëshorti i saj. Ngjarja ka ndohur përpara syve të fëmijëve.

Mediet gjermane njoftojnë se 30-vjeçarja Emine A., nënë e katër fëmijëve u qëllua me gjakftohtësi natën e së hënës në qytetin gjerman Salzgitter, nga ish bashkëshorti i saj, Anton B. 38-vjeç, nga Kosova, i cili është arrestuar nga policia disa orë pas krimit.

Burime nga mediet gjermane bëjnë me dije se çifti kishte mosmarrëveshje të përhershme,por 6 muaj më parë mardhënia e tyre përfundoi.  Përveç vdekjes së Emines, dyshohet se autori ka plagosur edhe motrën e ish- bashkëshortes.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës