E sheh policinë dhe i ikën, arrestohet 30-vjeçari shqiptar në Itali! Nën frenat e dorës së makinës i gjendet kokainë! I sekuestrohen dhe 7 mijë euro

E sheh policinë dhe i ikën, arrestohet 30-vjeçari shqiptar në Itali! Nën frenat e dorës së makinës i gjendet kokainë! I sekuestrohen dhe 7 mijë euro

Foto ilustruese

ITALI- Një 30-vjeçar shqiptar është arrestuar pasi policia italiane zbuloi se në makinën e tij kishte lëndë narkotike.

I riu tentoi që t’i ikte policisë, e cila ishte duke patrulluar në komunën Fidenza, në Parama. 30-vjeçari dukej se synonte të humbiste gjurmët e tij, duke përshpejtuar dhe ikur në rrugë të tjera fqinje. U realizua ‘një ndjekje e vërtetë’, nga karabinierët , e cila përfundoi pas disa qindra metrash, pranë stacionit hekurudhor.

30-vjeçar shqiptar, teksa dorëzonte menjëherë dokumentet, shfaqej tepër i shqetësuar, me arsyetimin se nuk kishte respektuar lejen e qëndrimit. Megjithatë, një kontroll më i detajuar çoi në zbulimin e rreth dhjetë doza kokaine, të paketuara dhe të gatshme për shitje, të vendosura nën frenat e dorës.

Droga u sekuestrua, së bashku me mbi 7000 euro pasi u cilësuan të ardhura të veprimtarisë së paligjshme, duke qenë se 30-vjeçari nuk ishte në gjendje të jepte të dhëna për asnjë aktivitet pune.

I arrestuari, i cili deri më sot ka një dosje të pastër, ka kaluar natën në qelitë e sigurisë së Karabinierëve në Fidenza, në dispozicion të organeve të drejtësisë, në pritje të gjykimit të vleftësimit.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

Kusari flet për asocacionin e komunave serbe në Kosovë:  S’kemi përplasje me SHBA-në , por s’mund të bëhet pa Qeverinë

Kusari flet për asocacionin e komunave serbe në Kosovë: S’kemi përplasje me SHBA-në , por s’mund të bëhet pa Qeverinë