E shkuara e Kep Arapit, Italia kërkonte ta ekstradonte, u arrestua edhe në mars

E shkuara e Kep Arapit, Italia kërkonte ta ekstradonte, u arrestua edhe në mars

1703237281_1679563089Screenshot6.jpg

Rexhep Rapi, i njohur dhe si “Kepi Rrapi’ ishte arrestuar më 31 mars 2023 në aeroportin 'Nënë Tereza' me qëllim ekstradimin drejt Italisë. Ai u ndalua teksa po tentonte të largohej nga Shqipëria. 

Ndaj tij Gjykata e Apelit e Genovas në Itali e kishte dënuar me 7 vjet për për veprën penale "Organizimi i emigracionit të paligjshëm dhe I kishin mbetur për të vuajtur dhe 4 vite të tjera burg.

Ndërkohë sot 60 vjeçari i njohuri si I forti i Durrësit u prangos në banesën e tij në Sukth me urdhër të SPAK.

Mësohet se Kep Arapi dyshohet se ka qenë i përfshirë në një tentativë vrasje së bashku me Dedan Gjonin, ish-shefin e komisariatit nr.6 në Tiranë.

Dy vjet më parë, më 30 korrik të 2021, Rexhep Rapi u arrestua me armë në lokal.


Lajmi kryesor:

Ish-shefi i Krimeve Dedan Gjoni i përfshirë në një tjetër tentativë vrasje, plan me të ‘fortin e Durrësit’ për t’i bërë atentat ‘Akilit’! 4 të arrestuar


S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Kavajë/ Bie në kontakt me rrymën elektrike duke vendos linjën e internetit, humb jetën 40-vjeçari

Kavajë/ Bie në kontakt me rrymën elektrike duke vendos linjën e internetit, humb jetën 40-vjeçari