‘E tallnin shokët se s’kishte para dhe vishej keq’, flet shoku i autorit të sulmit në Teksas

‘E tallnin shokët se s’kishte para dhe vishej keq’, flet shoku i autorit të sulmit në Teksas

Shoku i autorit të sulmit Salvador Ramos, 18-vjeçarit që kreu masakrën në Teksas të SHBA-ve ku vdiqën 21 persona, 19 prej tyre fëmijë,ka treguar se autori, i ka dërguar mesazhe me armë dhe municione të shumta disa ditë para sulmit.

Miku, i cili nuk donte të identifikohej me emër, tha se ishte disi i afërt me Ramos. Ai tha se18-vjeçari i kishte çuar para katër ditësh foton e disa fishekëve. Kur ai e kishte pyetur Ramosin se për çfarë ishin fishekët, ai nuk kishte dhënë shpjegim.

Miku tha se Ramos ishte tallur nga të tjerët për rrobat që kishte veshur dhe gjendjen financiare të familjes së tij.

“Ai nuk do të donte të shkonte në shkollë … Ai mezi vinte në shkollë”, tha miku i autorit të masakrës.


Lajmi kryesor:

Teksas/ 21 të vdekur! Bilanci i ri tragjik nga sulmi me armë në shkollën fillore, 18-vjeçari qëlloi gjyshen e tij para se të vriste fëmijët


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rikthimi i PD-së me protesta në shtator, a do ta forcojë politikisht?×

Lajmi i fundit

Veliaj inspekton Pistën Olimpike të Atletikës në Parkun e Liqenit: Mbajtëm premtimin që i bëmë Luiza Gegës, një investim fantastik për sportistët e rinj

Veliaj inspekton Pistën Olimpike të Atletikës në Parkun e Liqenit: Mbajtëm premtimin që i bëmë Luiza Gegës, një investim fantastik për sportistët e rinj