Ecni përpara dhe përqendrohuni tek e tashmja...çfarë thonë yjet për ju sot

Ecni përpara dhe përqendrohuni tek e tashmja...çfarë thonë yjet për ju sot

Foto ilustruese

Dashi

Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill

Të enjten jeni i shqetësuar dhe po luftoni me disa komplikacione, që rrjedhin nga fakti se po luftoni për të marrë diçka më shumë dhe për fat të keq nuk është aq e thjeshtë të arrini te dama... Mundohuni të qëndroni të qetë, duke ditur se duke filluar nga korriku vështirësitë do të ulet.

Demi

Të lindur më: 20 Prill - 20 Maj

Të enjten nëse një dashuri e re po lind, absolutisht nuk duhet të thoni "jo". Muaji korrik do t'i vërë në provë edhe marrëdhëniet, duke qenë se nga data 11 e muajit Afërdita do të marrë një tranzit të veçantë dhe do t'i shtohet një Hënë të kundërt jo tamam të jashtëzakonshme.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj - 20 Qershor

Të enjten sigurisht që nuk ju mungon forca dhe guximi. Këtyre i shtohen edhe intuitat e mira dhe pozicioni i shkëlqyer i Jupiterit (në shenjë për disa ditë) që ju afron me të lindurit e shenjave të Ujorit dhe Peshores. Pikërisht me ta mund të ndani pak çmenduri të shëndetshme dhe të argëtoheni shumë!

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor - 22 Korrik

Të enjten qiell i rëndësishëm për ju, me shumë planetë në shenjë duke përfshirë Venusin dhe Mërkurin, Dielli gjithashtu ju “puth” fjalë për fjalë, duke ju dhënë dëshirën për të rishikuar gjithçka keni bërë deri tani dhe mbi të gjitha kohën për të qenë pranë njerëzve që doni.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik - 22 Gusht

Të enjten ju pëlqejnë sfidat dhe mbi të gjitha t'i fitoni ato. Fatkeqësisht nuk është e mundur të triumfosh gjithmonë, por kur ndeshesh me disfatë zemërohesh. Ky është rasti i ditëve të fundit por mund ta kompensoni shumë shpejt dhe me interes! Vazhdoni të punoni në një projekt që është vetëm i skicuar tani për tani.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht - 22 Shtator

Të enjten tani i keni idetë më të qarta, stuhia e ditëve të fundit ka kaluar dhe jeni gati të vini bast për idetë tuaja! Planetët që kanë qenë kundër këtij muaji do të kthehen në një pozicion të mirë në korrik, ndaj nëse keni situata apo marrëdhënie të mbyllura tani ndiheni më mirë dhe më të lehtë.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator - 22 Tetor

Të enjten marrëdhëniet e mbyllura në këtë periudhë (ose në muajt e fundit) tashmë duken të pakthyeshme, është më mirë të ecni përpara dhe të përqendroheni tek e tashmja! Pjesa e dytë e qershorit ishte shumë e vështirë, sidomos në punë, por humori nuk u përkeqësua veçanërisht sepse jeni ndër shenjat më optimiste të horoskopit.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor - 21 Nëntor

Të enjten në këto ditë do të arrini të kapërceni shumë dyshime. Periudha e reflektimit dhe e vlerësimit po përfundon dhe ju keni ide më të qarta! Në fund të qershorit do të jetë e mundur të lidhet një marrëveshje, falë Venusit në aspektin e shkëlqyeshëm që favorizon veçanërisht personat e moshës 20 deri në 30 vjeç.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor - 21 Dhjetor

Të enjten ju keni disa planetë kundërshtarë dhe kjo ndikon në aftësinë dhe energjinë tuaj fizike, duhet të gjeni kohë për të pushuar dhe për t'u shkëputur nga vështirësitë e jetës së përditshme. Kushdo që ka qenë veçanërisht i sëmurë duhet absolutisht të ndalojë dhe ndër të tjera do të fillojë të ketë disa dyshime për mjedisin në të cilin gjenden.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor - 19 Janar

Të enjten urimi do të duhet të jetë protagonisti i kësaj dite në qershor dhe i pjesës tjetër të javës, përpiquni të jeni të kujdesshëm edhe nëse gjërat shkojnë përpjetë. Edhe ju, ashtu si miqtë tuaj Shigjetar, keni të bëni me disa planetë në kundërshtim...

Ujori

Të lindur më: 20 Janar - 18 Shkurt

Të enjten jeni të favorizuar nga yje të rëndësishëm, plus Jupiteri nuk është më përballë. Ka një dëshirë të madhe për t'u larguar, për të eksploruar, për të kënaqur kureshtjen për të parë vende të reja dhe për t'u takuar njerëz të tjerë. Për më tepër, ata që kanë në krah një partner optimist që janë të gatshëm të bëjnë kërkime janë veçanërisht me fat.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt - 20 Mars

Të enjten fillon një fazë e rëndësishme që do të kompensojë fillimin shumë të vështirë të qershorit, veçanërisht për profesionistët e lirë që do të ndihmojnë në përcaktimin e një takimi ose rinovimin e një marrëveshjeje!

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Listat e deputetëve të hapura në 2/3 dhe jo plotësisht, jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Të shtëna me armë zjarri në Thumanë, nuk dihen rrethanat

Të shtëna me armë zjarri në Thumanë, nuk dihen rrethanat