Edhe pak për të arritur 1 milionë vaksinime, sot 12.536 doza

1625063748_VAKSINIMI.jpg

Në ditën e dytë të vaksinimit anti-COVID të qytetarëve mbi 18 vjeç, janë kryer 12.536 vaksinime.

Që nga fillimi i fushatës "Shqipëria Buzëqesh" në vendin tonë janë kryer 912.874 vaksinime kundër COVID-19.

Edhe pak ditë na kanë mbetur për të arritur 1 milionë vaksinime në të gjithë Shqipërinë.


Lajmi kryesor:

Gjirokastra, Dibra, Kukësi dhe Korça ‘të pastra’ nga COVID! Sot asnjë humbje jete, 7 raste të reja


J.GJ./Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ish-kryeprokurori Llalla dënohet me dy vite burg, a besoni se drejtësia e re do të ndëshkojë edhe të tjerë zyrtarë të lartë?×

Lajmi i fundit

John

Benzema arrin shifrën jubilare, në fushën e ‘Bernabeut’ edhe presidenti për ta nderuar